SO Soest logo
Het SO Soest clubhuis

Sportorganisatie Soest

Terrein: Bosstraat 137, 3766 AE SOEST
Telefoon: 035-6017529 / 6010110
Secretariaat: Postbus 334, 3760 AH SOEST
Email: administratie@so-soest.nl
Rabobank 35.99.36.539
"Kunstgrasstrop" haalt regionale pers Afdrukken E-mail
dinsdag, 03 augustus 2010

Op de website van de Gooi- en Eemlander zijn berichten opgenomen over de vertraging van de aanleg van het kunstgrasveld. Klik op "lees meer" voor de inhoud.

 

 

Strop SO Soest door aannemer

soest - 

SO Soest zit flink in de puree door de vertraging van de aanleg van het kunstgrasveld. De voetbalclub loopt ruim 20 mille mis, omdat de geplande feestmaand met fondswerving in het water valt. Ook is het hoofdveld niet klaar voor de start van de voetbalcompetitie.

Aannemer Oranjewoud moet een schadeclaim aan zijn broek krijgen, vindt bestuurslid Barend de Zoete van de club. Binnenkort is er overleg met de gemeente, de opdrachtgever.

,,Ik ken het contract met Oranjewoud niet precies, maar ik neem aan dat er een boeteclausule in staat bij het in gebreke blijven. Het kan zo om een claim van duizenden euro's gaan.'' Als er geld wordt uitgekeerd hoopt De Zoete dat de gemeente het bedrag dan aan zijn club geeft. SO Soest moet namelijk vijftig mille bijdragen aan de investering. Met de nu afgeblazen feestmaand had de club de helft van dat bedrag bijeen willen brengen.

De Zoete zegt nog te 'sidderen' van alle perikelen. ,,Het hele event was al geregeld, van de kraslotenactie tot een voetbaltoernooi op 14 augustus.''

De officiële opening stond gepland voor 17 augustus. Maar nu wordt het zeker half september voordat het kunstgras wordt aangelegd. Aannemer Oranjewoud zegt problemen te hebben met de leverancier EdelGrass.

Volgens De Zoete kan er op de al aangebrachte lavalaag natuurlijk niet worden gespeeld. Er wordt naar een noodscenario gezocht. ,,De lagere teams kunnen wel bij buurman SEC spelen, maar voor de hogere teams moeten we de koppen bij elkaar steken.'' De Zoete verwacht ook problemen met de verschuiving van de feestmaand, omdat de velden later in het seizoen bezet zijn. SO Soest had niet voor niets gekozen voor augustus, voorafgaand aan de competitie.

 

 

 

Soest eist geld van aannemer na Kunstgrasdrama

  • Gepubliceerd op 03 augustus 2010, 16:39
  • Laatst bijgewerkt op 03 augustus 2010, 16:41
soest - 

De gemeente dient een claim in tegen aannemer Oranjewoud, die de aanleg van het kunstgras van SO Soest te laat klaar heeft. De boete is duizend euro per werkdag na de afgesproken opleverdatum van 13 augustus.

,,Met deze dwangsom zet Soest de leverancier onder druk haast te maken, om de schade voor SO Soest te beperken. Het gaat ons niet om het krijgen van zoveel mogelijk korting op de aanleg'', aldus een woordvoerder van de gemeente.

SO zit in de misère, omdat de in augustus feestmaand in het water valt. Ook heeft zij nog geen bespeelbaar hoofdveld als de competitie begint. SO Soest verwacht dat het nog tot medio september gaat duren.

,,Er zal gebuffeld moeten worden. Maar we hopen ook dat de weersomstandigheden mee zitten. Er moet zand ingestroomd worden. Daar is droog weer voor nodig. Daarna worden rubber korrels ingebracht en zal het gekeurd worden.''

De gemeente heeft gisteren uitleg gekregen waardoor de vertraging komt. Tapijtmaker Edel Grass kan de mat niet leveren. Het bedrijf was afhankelijk van Ten Cate, die geen garens kon maken, omdat het niet aan de grondstoffen kon komen. Het zit er dan ook dik in dat de claim wordt doorgeschoven.

,,De uitvoerder van Oranjewoud baalt ook als een stekker, omdat hij die claim op zijn cv achter zijn naam krijgt.''

De gemeente wil nog niet praten over de vraag van SO Soest of zij het boetebedrag kan krijgen. De club loopt tienduizenden euro's mis aan fondswerving van de feestmaand, maar moet van de gemeente wel 50.000 euro ophoesten als bijdrage aan de investering. ,,We gaan nog niet bakkeleien over geld. Daar zullen we later in alle rust naar kijken'', aldus de woordvoerder.

SO Soest heeft ook zelf een risico genomen door de festiviteiten zo dicht op de afgesproken datum van oplevering te plannen. De aannemer staat onder druk, omdat hij de werkzaamheden in de zomerstop moet uitvoeren.

 
Joomla Design By Compass
Adapted for SO Soest by srebbuL boR BV
A-Label-IT bv