SO Soest logo
Het SO Soest clubhuis

Sportorganisatie Soest

Terrein: Bosstraat 137, 3766 AE SOEST
Telefoon: 035-6017529 / 6010110
Secretariaat: Postbus 334, 3760 AH SOEST
Email: administratie@so-soest.nl
Rabobank 35.99.36.539
Actueel Jeugd D-Pupillen Verslagen D3 speelt eerste wedstrijd 2012.
D3 speelt eerste wedstrijd 2012. Afdrukken E-mail
donderdag, 26 januari 2012

 


Met angst keek ik de afgelopen dagen naar de weerberichten, er werd veel regen voorspelt en het viel ook zoals voorspeld. We hadden een oefenwedstrijd tegen Zuidvogels D2 gepland, maar het kunstgras bij Zuidvogels was vergeven dus moesten we op  gras. Nu heb ik jaren met plezier gespeeld op de Wolfskamer (sportcomplex van Zuidvogels en Huizen), maar ik weet dat niet alle velden even goed zijn. Op vrijdag druppelde het niet alleen met regen maar ook met sms’jes. Ivo en Samed hadden beiden een blessure en Jessy kon niet. Snel even bellen met Eric van de D-5 om te vragen of ik Stijn kon bellen. Gelukkig kon dit en Steijn wilde graag mee doen.

Om 8 uur vlak voor vertrek belden we nog even en het ging gelukkig door. De D3 was zoals gewoonlijk weer in beste stemming en al was het 8:26 de mondjes bleven maar ratelen toen we naar de kleedkamers liepen. Het voelde eigenlijk ook als een thuis wedstrijd voor mij. De diverse bekenden doken op en er werden weer handen geschud en de vraag hoe ik bij Soest terecht kwam. De D2 stond al op het veld warm te draaien en het zag er top uit.

De D3 kwam de kleedkamer uit en ze waren het gelukkig nog niet verleerd en iedereen deed wat hij moest doen tijdens onze warming-up. Gelijk waren de monden gesloten. Niet veel later kwam de scheidsrechter Marchel Sluis aanlopen. Justin stelde zich voor en kreeg gelijk te horen van deze  oude speler van het eerste dat hij met zijn vader gevoetbald had. Ik weet eigenlijk niet of dat het een voordeel is dat Justin te horen krijgt hoe ik was.

De D3 stelde zich op en Stijn moest gelijk zijn waarde als midden-midden laten zien. Ik had Stijn wel even ingefluisterd maak je niet te druk achter je staan Rico en Justin, groter en meedogenlozer hebben we  ze niet bij de D.

De wedstrijd begon en de strijd ging gelijk op, hoewel ik vond dat Zuid net even slimmer de ballen wegpakte en net even sneller de bal rondspeelde. Ik had het team ook gewaarschuwd “mannen dit is een team uit de 2
deklasse dat gaat net even sneller dan andere teams”.  Er gebeurde in de eerste paar minuten dingen die ik eigenlijk had verwacht. We hebben een paar weken niet gespeeld en dan zie je toch dat sommige jongens  in bepaalde  gewoontes terug vallen, waarvan ik dacht dat ik ze had afgeleerd.

Na een minuut of 5 en wat coachwerk, misschien was Soest toen pas warm, kantelde de wedstrijd in ons voordeel. De bal werd netjes rond gespeeld en stukje bij beetje zochten we de aanval. Het duurde even maar ik zag dat ik de buitenspelers om moest draaien. Beide hadden last van het type verdedigers wat ze tegenover zich hadden staan. Deze wissel was de oplossing. Soest had steeds meer de overhand en de eerste uitbraak werd maar net gestopt door de  goed kepende doelman. Niet veel later gooide Ayrton de bal in zoals wij het geleerd hadden, Latif nam aan versnelde en zocht de achterlijn. Hij schoot hard voor het doel maar de bal werd geblokt en kwam bij Gavriel. Deze bedacht zich geen moment en haalde uit. Ook dit geweldige schot werd  gekraakt en weggewerkt. Nu kwam hij aan de andere kant het doelgebied uit waar Henk stond. Henk schoot in 1 keer met een mooie krul om de doelman heen 0-1.

Dit was het startschot voor Soest om Zuidvogels geen ruimte meer te geven en keer op keer joeg Soest Zuid op als zij de bal hadden. Een balverovering van Mevlut werd  breed gespeeld en gelijk door gespeeld naar Stijn. Stijn die niet onder deed voor de rest van de D3 draaide iets en stuurde Leon weg met een steekpass. De turbo ging aan bij Leon en met zijn versnelling had een gat van 5 meter gemaakt, hierdoor kon hij iets inhouden voor de doelman zodat hij hem mooi kon afronden.

Nu was onze achterhoede Zuidvogels redelijk de baas, maar ons middenveld werd nu ook sterker waardoor Zuidvogels onder druk kwam te staan. Het liep niet meer zo vanzelfsprekend bij de D2 en heren niet vergeten als teams zich op een bepaalde manier opstellen bij doeltrappen weten wij wat we moeten doen om die bal gelijk op te eisen.  
5 minuten voor rust pakte we de bal weer op en via een mooie combinatie van Jarno en Leon en we scoorden door Leon 0-3 Rust

Verhaal in de rust was in 30 seconden gedaan. Er wordt goed gevoetbald nog een tandje erbij graag.

Na de rust kwam Zuidvogels totaal anders uit de kleedkamers en hadden onze aanvallers en het middenveld het een stuk moeilijker. Ballen kwamen bijna niet meer aan bij de voorhoede en binnen 8 minuten kreeg Zuid hun eerste kans en met kunst en vliegwerk hielden we het doel schoon. Helaas kregen we nu ook 2 geblesseerden en moesten  we even wat aanpassingen doen. De achterhoede  gaf niet veel weg maar stond wel onder druk.

Er stond nu ook een paar spelers op een andere plaats dus was dit even wennen. Zuidvogels had nu toch echt het betere van het spel en een afstandschot werd op grandioze wijze door Michael weg geduwd.  Na een minuut  of 15 trokken we het spel naar ons toe.  Er werd weer mooi rond gespeeld en de aanvallen waren weer op het andere doel. De doelman moest zich een paar keer flink strekken om de ballen buiten zijn doel te houden. Uit een hoekschop letten ze even niet op en Latif speelde Justin aan, die schoot hard voor tussen de benen van Zuidvogels en Soest door. Daar stond Henk en deze maakte netjes 0-4. Eindstand

Jongens netjes gevoetbald en Stijn (uit de D5) bedankt voor het meespelen. Marchel (scheidsrechter) bedankt voor het leiden van de wedstrijd. 

Jongens ik stond nog met wat selectiemensen van Zuidvogels te praten en Justin en Rico kregen een compliment dat ze een solide verdedigingsduo waren en samen het team dragen. Tevens kregen Latif en Leon nog complimenten voor hun aanvallend vermogen.
Al krijgen sommige mensen een compliment; we doen het als team. Goed gespeeld
  René
 
Joomla Design By Compass
Adapted for SO Soest by srebbuL boR BV
A-Label-IT bv