SO Soest logo
Het SO Soest clubhuis

Sportorganisatie Soest

Terrein: Bosstraat 137, 3766 AE SOEST
Telefoon: 035-6017529 / 6010110
Secretariaat: Postbus 334, 3760 AH SOEST
Email: administratie@so-soest.nl
Rabobank 35.99.36.539
Actueel Selectie Verslagen SO Soest wint een puntje in Amsterdam
SO Soest wint een puntje in Amsterdam Afdrukken E-mail
zondag, 11 december 2011
SO Soest won een punt in Amsterdam. Zeeburgia, nummer 2 op de ranglijst, heeft een technisch vaardige ploeg. SO Soest kwam echter dankzij twee bevliegingen van Dylan Meijer op een 2-0 voorsprong en leek de wedstrijd onder controle te hebben. Het uitvallen van Rayendall Bitorina vlak voor rust was een domper en in de tweede helft kreeg Soest het moeilijk. Vlak voor tijd stond de thuisploeg met 3-2 voor maar Gerdo Kuenen zorgde met een bekeken vrije trap voor een verdiend punt.  alt

 

 

Zeeburgia is een hofleverancier voor het betaalde voetbal. De club uit Amsterdam, voetballend in de schaduw waar ooit het fameuze Ajax-stadion De Meer stond, levert dikwijls jeugdige talenten aan clubs als Ajax, AZ, FC Utrecht en PSV. De goede jeugdopleiding straalt af van het eerste elftal waar een mix van techniek, souplesse en inzicht het elke tegenstander moeilijk maakt. Zo ook vandaag. SO Soest had in eerste 20 minuten weinig te vertellen en het was aan Casper Nelis te danken dat de nul gehandhaafd bleef.

 

In de 25e minuut kwam Soest onverwacht op voorsprong. Een diepe bal van de in de basis gestarte Timo Kok kwam perfect voor de voeten van Dylan Meijer. De snelle spits van Soest was eindelijk los van zijn tegenstander en oog in oog met de robuuste keeper van Zeeburgia schoot de 18-jarige koelbloedig binnen.

 

Vijf minuten later verdubbele Dylan de score. Een goal zoals je zelden ziet! Een vrije trap van Richard Pietersen vanaf de rechterkant van het veld. De bal ploft binnen in de 16 waar Dylan met een omhaal de bal perfect in de kruising schiet. Een aantal meters verder, in 1986, deed Marco van Basten dat ooit tegen FC Den Bosch. Die goal ging de hele wereld over. Wij moeten het doen met een foto.

 

alt
                                                             De bicycle kick van Dylan
alt
                 Een onmogelijke goal . De bal is onderweg naar de kruising

 

 

alt
                     Juichen, Rayendall is in de achtervolging, Mustafa wacht de doelpuntenmaker op

 

Zeeburgia leek van slag door de onverwachte en ruime voorsprong van SO Soest. De ploeg grossierde in onnauwkeurigheid en hanteerde plots de wat bottere bijl om het spel weer in evenwicht te brengen. Soest bleef gevaarlijk via de counter. Bij een duel, waarbij een Amsterdammer te hard door ging, blesseerde Rayendall zich lelijk. Dat was een streep door de rekening voor Karel Knaap. Soest had op dat moment controle over het middenveld en Rayendall was daarin één van de regisseurs. De blessure kwam op een vervelend moment; vlak voor rust. Ook vervelend was het dat Zeeburgia een minuut voor de blessure van Rayendall de bal uit een vrije trap in de kruising had gedraaid.

 

Na de rust ging Zeeburgia op jacht naar goals en het moet gezegd worden; de thuisploeg deed dat met veel overgave. Het zocht niet de combinatie op het middenveld, maar de lange bal naar voren werd gehanteerd. In die voorhoede stond een aantal balvaardige en vooral sterke spitsen die het de backs Glenn Merkenij en Mustafa Aksit flink moeilijk maakten.

 

In een tijdsbestek van 3 minuten kwam Zeeburgia van een achterstand op voorsprong. In de 65e minuut een fraai schot dat via de kruising van paal en lat binnensloeg en 180 tellen later een bal die van dichtbij werd binnengeschoten nadat de rechtsbuiten een goede actie op de achterlijn voorbereidend werk had verricht. 

 

Soest leek rijp voor een afslachting en kwam nauwelijks nog op de vijandelijke helft.  Kunst- en vliegwerk, Casper Nelis en het houtwerk hielden Soest in de wedstrijd. Lovenswaardig was de inzet van de Soesters die bleven geloven in een goed resultaat. Alleen op die basis was de puntenverdeling verdiend. Gerdo forceerde een vrije trap op 20 meter van het doel. Het zou de enige echte kans opleveren. De spits nam zelf de vrije trap en schoot laag in de hoek binnen.

 

Voor Dylan Meijer was het zijn "afscheidswedstrijd". De jonge spits gaat een half jaar naar Amerika. Met deze wedstrijd nam hij waardig tijdelijk afscheid. Voor SO Soest is het met 4 punten uit het tweeluik met NVC en Zeeburgia goed rusten onder de kerstboom.

 

Opstelling SO Soest: Casper Nelis; Mustafa Aksit, Bas Dreef, Timo Kok (60. Tjeerd vd Schee), Glenn Merkenij; Arthur van Doren, Rayendall Bitorina (44. Bas Tullemans), Jordie Brouwer, Richard Pietersen (75.Ali Coban); Gerdo Kuenen, Dylan Meijer

 

25. 0-1 Dylan Meijer

30. 0-2 Dylan Meijer

45. 1-2

65. 2-2

68. 3-2

85. 3-3 Gerdo Kuenen

 

 
Joomla Design By Compass
Adapted for SO Soest by srebbuL boR BV
A-Label-IT bv