SO Soest
SO Soest
Harry en Johan lid van verdienste

Harry en Johan lid van verdienste

TV Soest-Zuid wint Bas Bakker Toernooi

TV Soest-Zuid wint Bas Bakker Toernooi

Blauw
JO10-Geel kampioen

JO10-Geel kampioen

Blauw2
Geslaagd ITT met Feyenoord als winnaar

Geslaagd ITT met Feyenoord als winnaar

 

Sponsoring voor SO Soest zaterdag 2

Sponsoring voor SO Soest zaterdag 2

Boodschappentas vol bij De Staelenhoef

Woensdag 21 september 2022

‘Bestel nu al je kerstpakket’

Hoe gaat het met Toon en Trudie Hilhorst? Dat is onze eerste vraag als we gastvrij ontvangen worden in de sfeervolle kaasboerderij aan de Birkstraat 123. Ook deze Soester boeren beleven een onzekere tijd.

,,We weten niet wat er komen gaat”, vertelt Toon. ,,We investeren om aan de eisen en wensen van de overheid te voldoen, maar dan gelden er opeens weer andere regels. Het is als het spelen van een voetbalwedstrijd waarin opeens de spelregels zijn veranderd. Het enige wat we kunnen doen is afwachten.”

Ondanks de onzekere tijd zijn Toon en Trudie enthousiast over hun Kaasboerderij De Staelenhoef. Want hoewel de winkel, in het decor van een boerderij met zeventig melkkoeien, uiterst knus en nostalgisch oogt, zijn wij wel te gast bij een hypermodern bedrijf.

In de winkel zijn specialiteiten te verkrijgen die je niet zomaar in een supermarkt vindt. Heerlijke patés, smakelijke kazen, vers vlees, yoghurt van de melk van de eigen koeien. Trudie: ,,Wat wij de afgelopen maanden constateerden is dat mensen door de hoge prijzen in de supermarkt liever rechtsreeks bij de boer gaan kopen. Wij leveren kwaliteit en dat wordt gewaardeerd.”

Landwinkel
Toon: ,,Onze winkel is aangesloten bij de Landwinkel Coöperatie. Hierdoor kunnen wij, naast onze eigen kaas en zuivelproducten, ook andere producten aanbieden zoals jams, nootjes, chocola, mosterd en eerlijk kippen- en rundvlees. Vanaf november wordt de samenwerking vernieuwd en wordt ons assortiment uitgebreid met groente en fruit.”

Energie-neutrale kaas
Toon vertelt met een knipoog: ,,Tegenwoordig hebben wij energie-neutrale kaas. Ik leg het even uit. Op de beide kanten van een van onze stallen hebben wij 180 zonnecollectoren laten bevestigen. Theo Mostert van DenG Solar heeft ons uitstekend geïnformeerd, geadviseerd en ontzorgd. Dankzij de zonnepanelen kunnen wij onze pittige energierekening flink drukken. Een flinke investering? Ja dat wel, maar wel een duurzame investering om te besparen.”

Zo is De Staelenhoef, alweer, duurzaam bezig. Die duurzaamheid is namelijk ook van toepassing bij de kaasproductie. Toon: ,,De productie van grasspriet naar kaas, met de hulp van de eigen zeventig koeien, geschiedt binnen een paar vierkante meter. De koeien gaan vanaf het voorjaar de wei in, of ze blijven in de stal. Dat mogen ze zelf weten. Het is vrije uitloop. Als het heet is of het regent sjokken ze naar de stal. Het zijn net mensen. Met de melk van onze koeien bereiden wij de kaas en maken wij de zuivelproducten die wij vervolgens in onze winkel verkopen. Duurzamer kan het niet; er gaat geen auto de weg op voor onze kaas. Alleen de op maat gemaakte brokken worden aangeleverd. De snijmaïs verbouwen we zelf op de Eng.”

Cadeau- en kerstpakketten
Kaasboederij De Staelenhoef is het adres voor cadeau- en kerstpakketten. Trudie: ,,Wij hebben cadeau- en kerstpakketten in elke prijsklasse en deze kunnen wij naar je eigen wens samenstellen. Wij adviseren om nu al je kerstpakket te bestellen. Dan sta je voor in de rij.”

Kaasboerderij "De Staelenhoef"
Birkstraat 123

www.destaelenhoef.nl
info@destaelenhoef.nl

035 - 6013781
Tekst: Peter Beijer


Nieuwsoverzicht

Aankondigingen

Start training selectie senioren Zaterdag 2 augustus 10:00 uur
De Meern 1 - SO Soest 1 (oefen) Zaterdag 16 augustus 14:00 uur
SO Soest 1 - Wasmeer 1 (oefen) Dinsdag 19 augustus 20:30 uur
SO Soest 1 - Jan van Rees Toernooi (SEC) Zaterdag 23 augustus 13:30 uur
PVCV 1 - SO Soest 1 (oefen) Woensdag 27 augustus 20:30 uur
SO Soest 1 - CJVV 1 (oefen) Dinsdag 9 september 20:30 uur

Hoofdsponsors

Subsponsors

Programma & Uitslagen

Ga naar het programma van onze teams en de uitslagen. Winst, verlies of gelijkspel?

Selecteer team

Sociale Media

Volg SO Soest op Facebook,
en YouTube.

Facebook YouTube YouTube

Onze vendeliers

Yourlease
Hekwerk Soest
Krijkamp Den Oude
Smorenburg
De Jong accountants
BIN System
Mekenkamp Bouwbedrijf
Brouwer Wijnhandel-Slijterij
Brouwer systeemplafonds
Personal Fitness
Scholten Jasmijn bloemen & planten
Handel schothorst
Orthodontie Eemland
MidCoat
Lex Verkley Banketbakkerij
Buijs Regiomakelaars
De Staelenhoef
Reijerse
Smurfit Kappa
Biofutura
JeeGee Vastgoed
Intersport van Dam
Boshuizen Hoveniers
WeFulfil
De eetvilla
Zwart Mul
Veleka Logistics
Van Ellen Slaapspecialist
Hoogt
HD security
Dijkstra
FR Schilderwerken
hopman zeevis spakenburg
Jager Bokdam De Visser
Reto
Hagen VakantieXperts
ING
Bowling Overhees
HRM MKB Juridisch & Organisatie advies
Auto smeeing
Heineken
Topkids
Wonnink voor binnen en buiten zonwering
PA van den Dijssel
Van de Ven for Office & More
Soester Duinen Restaurant
Lijf en visie
bouwbedrijf van den hengel
Bres advocaten
Boedelz
Mega Tegels
Bike totaal
RZ techniek

Sportorganisatie Soest

Bosstraat 137
3766 AE Soest
035 - 601 01 10

Secretariaat
Postbus 334
3760 AH Soest
administratie@sosoest.nl
NL64 INGB 0006 5812 88