SO Soest
SO Soest
Derbywinst

Derbywinst

TV Soest-Zuid wint Bas Bakker Toernooi

TV Soest-Zuid wint Bas Bakker Toernooi

Blauw
JO10-Geel kampioen

JO10-Geel kampioen

Blauw2
Geslaagd ITT met Feyenoord als winnaar

Geslaagd ITT met Feyenoord als winnaar

 

Sponsoring voor SO Soest zaterdag 2

Sponsoring voor SO Soest zaterdag 2

Niemand buitenspel - Geldproblemen mogen nooit probleem zijn om niet te voetballen. Hulp nodig bij contributiebetalingsproblemen: Corien Verrips telefoon: 06-52071973 e-mail corienverrips@gmail.com

Interview Olav Kuus in Gooi & Eemlander van 13 december

Dinsdag 13 december 2022

Olav Kuus: van balende bankzitter tot scorende supersub

Door: Danny van der Linden

SOEST - Hij begon de zondag met een gevoel van teleurstelling, als bankzitter bij SO Soest tegen Altior. Tien minuten na rust mocht Olav Kuus (24) invallen. Hij had slechts vier minuten nodig om zich te bewijzen, en zorgde in de slotfase ook nog eens voor de definitieve beslissing, met zijn tweede van de middag. Kuus is dan ook onze Speler van de Week.

„Ik ben net terug van een blessure”, legt de spits uit. „Daarom stond ik niet in de basis.” Vanaf de zijlijn zag het talent uit de eigen jeugd hoe Soest soepel voetbalde, maar wel stootkracht miste. Trainer Bas Dreef besloot in de rust ’Plan B’ in werking te laten treden en gaf met Bryan Saas en Kuus de jongere garde een kans om zich te bewijzen. „In de eerste helft waren we de bovenliggende partij, maar creëerden we te weinig kansen. Tot de laatste twintig meter ging het prima. Gelukkig konden we dat na rust recht zetten. Dat ik daar een aandeel in had met twee doelpunten is mooi. Het was een belangrijke overwinning.”

Nu moet gezegd worden dat Kuus zich dit seizoen volop aan het bewijzen is als waardevolle kracht voor zijn club. Van de vijftien treffers die de tweedeklasser tot op heden produceerde, nam de student bedrijfskunde aan de Hogeschool van Utrecht er zeven voor zijn rekening. „Het gaat inderdaad lekker”, aldus het kind van de club, dat ook in de Domstad woont.

Binnen de club wordt er gesproken over ’het nieuwe SO Soest’, waarin er nadrukkelijk gekozen wordt voor meer eigen kweek. Kuus is zo’n jeugdproduct dat afgelopen seizoenen in het tweede elftal altijd zijn goaltjes meepikte, maar nooit de kans kreeg om het in het eerste te laten zien. „Het was best demotiverend om er 28 te maken in het tweede en te moeten zien hoe in het eerste een verdediger in de spits speelde omdat er blessures waren. Nu krijg ik wél de kans en ik ben bezig hem te pakken. We hebben een leuke groep, met vooral veel échte Soest-jongens. Ik denk dat dat goed is. Op jongens met hart voor de club kun je toch meer bouwen. Bovendien merk je dat er meer publiek op de wedstrijden afkomt dan in voorgaande jaren.”

„We zijn een team in ontwikkeling en willen uitgroeien tot een ploeg om rekening mee te houden”, weet Kuus. „Het is belangrijk om aansluiting te vinden met ploegen boven ons.” Soest heeft jaren gekend waarin het in de top van het amateurvoetbal speelde. „Dat is op langere termijn wel weer het doel, maar zover zijn we nog láng niet”, beseft Kuus, die naast zijn studie in de horeca werkzaam is en twee keer per week met de trein vanuit Utrecht naar Soest komt om te trainen. „Dit is echt mijn club. Toen ik in het tweede speelde en nauwelijks kansen kreeg om me te laten zien, heeft een vertrek wel eens door mijn hoofd gespookt. Maar ik houd teveel van SO Soest.”

Nieuwsoverzicht

Aankondigingen

Olympia - SO Soest Zaterdag 22 november 14:30 uur
Aftrap van de Eeuw - start eeuwfeest Zondag 23 november 13:30 uur
SO Soest - TOV Zaterdag 29 november 15:00 uur
Sponsoravond met René vd Kooij Maandag 1 december 17:30 uur
Niemand buitenspel Geldproblemen mogen nooit probleem zijn om niet te voetballen. Hulp nodig bij contributiebetalingsproblemen: Corien Verrips telefoon: 06-52071973 e-mail corienverrips@gmail.com

Hoofdsponsors

Subsponsors

Programma & Uitslagen

Ga naar het programma van onze teams en de uitslagen. Winst, verlies of gelijkspel?

Selecteer team

Sociale Media

Volg SO Soest op Facebook,
en YouTube.

Facebook YouTube YouTube

Onze vendeliers

PA van den Dijssel
WeFulfil
Reijerse
Veleka Logistics
MidCoat
Zwart Mul
Bike totaal
FR Schilderwerken
BIN System
Yourlease
Smurfit Kappa
Bowling Overhees
Orthodontie Eemland
Soester Duinen Restaurant
Hoogt
bouwbedrijf van den hengel
Buijs Regiomakelaars
De Jong accountants
Bres advocaten
Intersport van Dam
De eetvilla
Dijkstra
ING
JeeGee Vastgoed
Smorenburg
Lex Verkley Banketbakkerij
hopman zeevis spakenburg
Reto
Handel schothorst
Biofutura
Van de Ven for Office & More
Mega Tegels
Jager Bokdam De Visser
Heineken
Lijf en visie
De Staelenhoef
Brouwer systeemplafonds
Personal Fitness
Auto smeeing
Hagen VakantieXperts
Boshuizen Hoveniers
Mekenkamp Bouwbedrijf
RZ techniek
Hekwerk Soest
HD security
Scholten Jasmijn bloemen & planten
Van Ellen Slaapspecialist
Krijkamp Den Oude
Brouwer Wijnhandel-Slijterij
Boedelz
Topkids
Wonnink voor binnen en buiten zonwering
HRM MKB Juridisch & Organisatie advies

Sportorganisatie Soest

Bosstraat 137
3766 AE Soest
035 - 601 01 10

Secretariaat
Postbus 334
3760 AH Soest
administratie@sosoest.nl
NL64 INGB 0006 5812 88