SO Soest
SO Soest
Naar de halve finale

Naar de halve finale

JO10-1 Team van de Week

JO10-1 Team van de Week

Blauw
JO10-Geel kampioen

JO10-Geel kampioen

Blauw2
Voetbalkamp Wat een feest!!

Succesvol jeugdkamp #39 van SO Soest

Kijk mee!

Sponsoring voor SO Soest zaterdag 2

Sponsoring voor SO Soest zaterdag 2

SO Soest - FC Oudewater (finale nacompetitie) - Zaterdag 14 juni 14:30 uur

DLC, onthaasten in voormalige wachtkamer

Woensdag 19 april 2023

Treinen kijken op terras

Het decor leent zich voor een foto, of nee, nog meer voor een schilderij. Het eeuwenoude stationsgebouw van Station Soestdijk is pittoresk in al haar geledingen en ademt historie en nostalgie. De wachtkamer heeft ooit onderdak geboden aan koningin-moeder Emma en is tegenwoordig Restaurant DLC waar Bas Romein de gastheer is.

Bij onze binnenkomst is Bas net bezig met de laatste momenten van een geslaagd werkstuk. Hij heeft zojuist een worteltaart gefabriceerd en voordat de lekkernij, formaat reservewiel, in de vitrine geplaatst wordt, smeert hij als finishing touch de roomkaas-topping op de juiste plek.

Worteltaart bij een bakje cappuccino, er zijn mindere momenten om de dag te starten. Het is dan ook gezellig druk in het voormalige spoorwegstation dat het predicaat rijksmonument draagt. Bijzonder idee dat hier ooit koning-moeder Emma geduldig op de trein zat te wachten. Het was in een tijd dat we minder prikkels maar veel meer tijd hadden. Wat dat betreft zijn we hier bij DLC op de juiste plek.

Genieten bij het spoor
Want hier is nog tijd. Tijd voor een gesprek tussen bedienend personeel dat de bestelling opneemt en serveert met geduld en een glimlach. Buiten op het terras kan je de eerste zonnestralen van het seizoen opvangen en naar reizigers kijken die vaak alleen oog (of oor) hebben voor hun telefoon. Ondertussen geniet je van een broodje, soep of salade. Het leven is mooi en dan vooral vanaf deze kant van het spoor.

1898
Klein stukje geschiedenis over dit charmante eethuis is op zijn plaats. We nemen u even mee naar de zomer van 1898. Op 27 juni van dat jaar werd het stationsgebouw, fraaie monumentale buitenluifel, geopend. Vanaf 2012 heeft deze plek de huidige horecabestemming onder de naam DLC. DLC Soest is op 1 april 2012 opgericht door Janine van den Hengel. De letters DLC staan voor De La Caña (de pescar) en wanneer je dit vertaalt naar het Nederlands dan komt er ‘Van Den Hengel’ tevoorschijn. 

Bas Romein is een bekende horecaondernemer, u kent hem onder meer van Catering Centraal én van zijn boek waarin zijn columns, geschreven tijdens de begintijd van de coronaperiode, zijn gebundeld. In die tijd startte hij met werken bij DLC.

Bas blikt terug: ,,Die periode is al een tijdje achter de rug. Dit was onze eerste winter zonder beperkingen en gelukkig weten de gasten ons te vinden. Wij zijn echt een ‘lunchtent’  en ook de recepties, verjaardagsfeestjes, walking diners, bedrijfsborrels en vergaderingen worden weer geboekt.”

Vergaderen en feestjes
Naast de twee (stations)ruimtes op de begane grond die met twee deuren aan elkaar verbonden zijn om voor kleinere of grotere gezelschappen een feestje te organiseren is op de bovenste verdieping een vergaderlocatie ingericht.  ,,Hier kunnen maximaal zestien man in een rustige en sfeervolle locatie vergaderen. Met een beamer en wifi zijn er faciliteiten voor een bijeenkomst.”

Bas en zijn team kijken vol vertrouwen uit naar de toekomst. ,,Wij zijn gevestigd op een van de meest bijzondere locaties van de regio. Met kwaliteit en gastvrijheid bieden wij Soest echt iets speciaals aan. Daar zijn wij trots op.”
 
DLC Café, Spoorstraat 1, voor lunch geopend van woensdag t/m zaterdag vanaf 10.00 uur.

www.dlcsoest.nl 035-5445172

Tekst en foto's: Peter Beijer


Nieuwsoverzicht

Aankondigingen

SO Soest - FC Oudewater (finale nacompetitie) Zaterdag 14 juni 14:30 uur
Veleka Logistics International Talent Tournament 14 & 15 juni
Bram Bartels Toernooi Zaterdag 21 juni
Bas Bakker Toernooi Zaterdag 28 juni
Feestje Klup van 100 Zondag 29 juni

Hoofdsponsors

Subsponsors

Programma & Uitslagen

Ga naar het programma van onze teams en de uitslagen. Winst, verlies of gelijkspel?

Selecteer team

Sociale Media

Volg SO Soest op Facebook,
en YouTube.

Facebook YouTube YouTube

Onze vendeliers

Jager Bokdam De Visser
Intersport van Dam
Reijerse
Van Ellen Slaapspecialist
Biofutura
RZ techniek
Bowling Overhees
Lijf en visie
Buijs Regiomakelaars
Scholten Jasmijn bloemen & planten
WeFulfil
Heineken
Veleka Logistics
FR Schilderwerken
Bike totaal
Brouwer Wijnhandel-Slijterij
Dijkstra
Boedelz
De Jong accountants
HD security
HRM MKB Juridisch & Organisatie advies
Smorenburg
Mega Tegels
BIN System
JeeGee Vastgoed
Orthodontie Eemland
De eetvilla
Yourlease
bouwbedrijf van den hengel
Hagen VakantieXperts
MidCoat
Soester Duinen Restaurant
Topkids
Hoogt
Brouwer systeemplafonds
Reto
hopman zeevis spakenburg
PA van den Dijssel
Personal Fitness
Bres advocaten
Auto smeeing
De Staelenhoef
Boshuizen Hoveniers
ING
Zwart Mul
Smurfit Kappa
Van de Ven for Office & More
Lex Verkley Banketbakkerij
Mekenkamp Bouwbedrijf
Krijkamp Den Oude
Wonnink voor binnen en buiten zonwering
Handel schothorst
Hekwerk Soest

Sportorganisatie Soest

Bosstraat 137
3766 AE Soest
035 - 601 01 10

Secretariaat
Postbus 334
3760 AH Soest
administratie@sosoest.nl
NL64 INGB 0006 5812 88