SO Soest
SO Soest
Walking Football Toernooi zeer geslaagd

Walking Football Toernooi zeer geslaagd

Geslaagde reunie met toernooi

Geslaagde reunie met toernooi

Geslaagde reünie met toernooi

Geslaagde reünie met toernooi

Geslaagd Bram Bartels Toernooi

Geslaagd Bram Bartels Toernooi

Geslaagd Bram Bartels Toernooi

Geslaagd Bram Bartels Toernooi

100ste verjaardag met brunch op het hoofdveld

100ste verjaardag met brunch op het hoofdveld

 

Geslaagd ITT

Geslaagd ITT

DLC, onthaasten in voormalige wachtkamer

Woensdag 19 april 2023

Treinen kijken op terras

Het decor leent zich voor een foto, of nee, nog meer voor een schilderij. Het eeuwenoude stationsgebouw van Station Soestdijk is pittoresk in al haar geledingen en ademt historie en nostalgie. De wachtkamer heeft ooit onderdak geboden aan koningin-moeder Emma en is tegenwoordig Restaurant DLC waar Bas Romein de gastheer is.

Bij onze binnenkomst is Bas net bezig met de laatste momenten van een geslaagd werkstuk. Hij heeft zojuist een worteltaart gefabriceerd en voordat de lekkernij, formaat reservewiel, in de vitrine geplaatst wordt, smeert hij als finishing touch de roomkaas-topping op de juiste plek.

Worteltaart bij een bakje cappuccino, er zijn mindere momenten om de dag te starten. Het is dan ook gezellig druk in het voormalige spoorwegstation dat het predicaat rijksmonument draagt. Bijzonder idee dat hier ooit koning-moeder Emma geduldig op de trein zat te wachten. Het was in een tijd dat we minder prikkels maar veel meer tijd hadden. Wat dat betreft zijn we hier bij DLC op de juiste plek.

Genieten bij het spoor
Want hier is nog tijd. Tijd voor een gesprek tussen bedienend personeel dat de bestelling opneemt en serveert met geduld en een glimlach. Buiten op het terras kan je de eerste zonnestralen van het seizoen opvangen en naar reizigers kijken die vaak alleen oog (of oor) hebben voor hun telefoon. Ondertussen geniet je van een broodje, soep of salade. Het leven is mooi en dan vooral vanaf deze kant van het spoor.

1898
Klein stukje geschiedenis over dit charmante eethuis is op zijn plaats. We nemen u even mee naar de zomer van 1898. Op 27 juni van dat jaar werd het stationsgebouw, fraaie monumentale buitenluifel, geopend. Vanaf 2012 heeft deze plek de huidige horecabestemming onder de naam DLC. DLC Soest is op 1 april 2012 opgericht door Janine van den Hengel. De letters DLC staan voor De La Caña (de pescar) en wanneer je dit vertaalt naar het Nederlands dan komt er ‘Van Den Hengel’ tevoorschijn. 

Bas Romein is een bekende horecaondernemer, u kent hem onder meer van Catering Centraal én van zijn boek waarin zijn columns, geschreven tijdens de begintijd van de coronaperiode, zijn gebundeld. In die tijd startte hij met werken bij DLC.

Bas blikt terug: ,,Die periode is al een tijdje achter de rug. Dit was onze eerste winter zonder beperkingen en gelukkig weten de gasten ons te vinden. Wij zijn echt een ‘lunchtent’  en ook de recepties, verjaardagsfeestjes, walking diners, bedrijfsborrels en vergaderingen worden weer geboekt.”

Vergaderen en feestjes
Naast de twee (stations)ruimtes op de begane grond die met twee deuren aan elkaar verbonden zijn om voor kleinere of grotere gezelschappen een feestje te organiseren is op de bovenste verdieping een vergaderlocatie ingericht.  ,,Hier kunnen maximaal zestien man in een rustige en sfeervolle locatie vergaderen. Met een beamer en wifi zijn er faciliteiten voor een bijeenkomst.”

Bas en zijn team kijken vol vertrouwen uit naar de toekomst. ,,Wij zijn gevestigd op een van de meest bijzondere locaties van de regio. Met kwaliteit en gastvrijheid bieden wij Soest echt iets speciaals aan. Daar zijn wij trots op.”
 
DLC Café, Spoorstraat 1, voor lunch geopend van woensdag t/m zaterdag vanaf 10.00 uur.

www.dlcsoest.nl 035-5445172

Tekst en foto's: Peter Beijer


Nieuwsoverzicht

Aankondigingen

Eerste training selectie senioren Donderdag 6 augustus
Algemene Ledenvergadering Woensdag 14 oktober 20:00 uur

Hoofdsponsors

Subsponsors

Programma & Uitslagen

Ga naar het programma van onze teams en de uitslagen. Winst, verlies of gelijkspel?

Selecteer team

Sociale Media

Volg SO Soest op Facebook,
en YouTube.

Facebook YouTube YouTube

Onze vendeliers

Soester Duinen Restaurant
Brouwer Wijnhandel-Slijterij
Personal Fitness
Bowling Overhees
Scholten Jasmijn bloemen & planten
Van Ellen Slaapspecialist
Hekwerk Soest
Orthodontie Eemland
De Staelenhoef
Topkids
Smurfit Kappa
Reijerse
Auto smeeing
Biofutura
MidCoat
Bres advocaten
HRM MKB Juridisch & Organisatie advies
Lex Verkley Banketbakkerij
Smorenburg
bouwbedrijf van den hengel
Veleka Logistics
RZ techniek
Krijkamp Den Oude
De Jong accountants
Heineken
Intersport van Dam
Boedelz
De eetvilla
WeFulfil
PA van den Dijssel
Buijs Regiomakelaars
Jager Bokdam De Visser
Mekenkamp Bouwbedrijf
hopman zeevis spakenburg
Mega Tegels
Wonnink voor binnen en buiten zonwering
Boshuizen Hoveniers
FR Schilderwerken
Van de Ven for Office & More
Handel schothorst
Reto
Brouwer systeemplafonds
Lijf en visie
Hagen VakantieXperts
Zwart Mul
ING
Yourlease
Dijkstra
JeeGee Vastgoed
Bike totaal
Hoogt
HD security
BIN System

Sportorganisatie Soest

Bosstraat 137
3766 AE Soest
035 - 601 01 10

Secretariaat
Postbus 334
3760 AH Soest
administratie@sosoest.nl
NL64 INGB 0006 5812 88