SO Soest
SO Soest
Startklaar voor nieuw seizoen

Startklaar voor nieuw seizoen

Ronde verder ondanks verlies tegen SVL

Ronde verder ondanks verlies tegen SVL

 

Sfeervolle dag

Sfeervolle dag

Nieuwe verpakkingen in ons clubhuis

Maandag 11 september 2023

Op 1 juli 2023 is de nieuwe Single Use Plastic (SUP) wet van kracht geworden. Wat betekent deze nieuwe wet voor onze vereniging, en met name voor de verkoop van koffie en voedselverpakkingen in onze kantine?

De SUP wet heeft als doel de berg plastic afval te verminderen, een doel waar SO Soest volledig achter staat. Onze vereniging heeft duurzaamheid als een belangrijke ambitie in haar beleidsvisie vastgelegd. De SUP wet schrijft voor dat Single Use Plastic (plastic voor eenmalig gebruik) producten niet langer gratis mogen worden verstrekt. Door de wettelijke invoering van een SUP-bijdrage wordt het gebruik ervan ontmoedigd.

Als we deze wetgeving vertalen naar de situatie bij SO Soest, betreft dit voornamelijk de plastic snack- en voedselbakjes. Ook de kartonnen koffiekoppen zijn voorzien van bioplastic en vallen daarom onder de SUP-regelgeving.

In de afgelopen periode is er gezocht naar alternatieven voor deze producten, en die zijn gevonden! Voor de friet- en snackbakjes stappen we over op varianten die volledig gemaakt zijn van 100% suikerriet. Deze zijn volledig composteerbaar, de grondstof is goed beschikbaar en vrij van plastic. Voor de koffiebekers gaan we over op een variant die, in tegenstelling tot de gewone bekers met een laagje PE-plastic, een watergedragen coating aan de binnenkant heeft. Deze bekers zijn 100% composteerbaar.

Helaas zijn de inkoopprijzen van deze alternatieven aanzienlijk hoger, en we ervaren ook hogere inkoopkosten voor voedsel en drank. Daarom zien we ons genoodzaakt om de verkoopprijzen in onze kantine per direct te verhogen.

De SUP regelgeving wordt per 1 januari 2024 aangescherpt en blijft onderhevig aan veranderingen. We houden deze ontwikkelingen nauwlettend in de gaten en zullen aanpassingen doorvoeren wanneer dat nodig is.

Nieuwsoverzicht

Aankondigingen

SO Soest - SDO (competitie) Zondag 24 september 14:00 uur
De Meer - SO Soest Zondag 1 oktober 14:00 uur
SO Soest - Antibarbari Zondag 8 oktober 14:00 uur
Algemene Ledenvergadering Maandag 30 oktober 20:00 uur  

Hoofdsponsors

Subsponsors

Programma & Uitslagen

Ga naar het programma van onze teams en de uitslagen. Winst, verlies of gelijkspel?

Selecteer team

Sociale Media

Volg SO Soest op Facebook,
Twitter en YouTube.

Facebook Twitter YouTube

Onze vendeliers

Lex Verkley Banketbakkerij [kopie]
Boshuizen Hoveniers [kopie]
FR Schilderwerken [kopie]
Korte Duinen Restaurant [kopie]
De Jong [kopie]
Mega Tegels [kopie]
Hengel [kopie]
Overhees [kopie]
Optimum [kopie]
Kostencheck [kopie]
Yourlease [kopie]
MEAT (BMM) [kopie]
Bikedeals [kopie]
Mekenkamp Bouwbedrijf [kopie]
Kantoor Expert [kopie]
Verrips Makelaardij [kopie]
Smorenburg [kopie]
Eetvilla van den Brink [kopie]
Jager Bokdam De Visser [kopie]
Uitgeverij Peles [kopie]
Reijerse [kopie]
MidCoat [kopie]
De Staelenhoef [kopie]
Zwart Mul [kopie]
Van Hengstum [kopie]
Hagen VakantieXperts [kopie]
Brouwer Wijnhandel [kopie]
WeFulfil [kopie]
KOK [kopie]
JeeGee Vastgoed [kopie]
Birkt Benzinestation [kopie]
BIN System [kopie]
Auto Smeeing [kopie]
Lijf & Visie [kopie]
Heineken [kopie]
Catering Centraal [kopie]
Profile Smeeing [kopie]
Beijer Gebr [kopie]
Dam [kopie]
Verdonk Trappen [kopie]
Bres [kopie]
Postcodestroom [kopie]
Van Veen Bedrijfsdiensten [kopie]
Scholten Jasmijn bloemen & planten [kopie]
Soester Duinen Restaurant [kopie]
Bank ten Cate & Cie [kopie]
Stalenhoef [kopie]
Actiforce [kopie]
Hoogt [kopie]
ING [kopie]
Votrans [kopie]
Wonnink [kopie]
Brouwer [kopie]
PA van den Dijssel [kopie] [kopie] [kopie]
Reto internetburo [kopie]
Dijkstra [kopie]
Staal en Kunst - TOP [kopie]
Boedelz [kopie]
Krijkamp Den Oude [kopie]

Sportorganisatie Soest

Bosstraat 137
3766 AE Soest
035 - 601 75 29 of 035 - 601 01 10

Secretariaat
Postbus 334
3760 AH Soest
administratie@so-soest.nl
NL64 INGB 0006 5812 88