Zondag 18 mei 2025
De winst op Saestum (0-2) betekende voor SO Soest een herovering van de tweede plaats en degradatie voor de thuisploeg naar de vierde klasse. De winst kwam niet eenvoudig tot stand, in de eerste helft was Saestum dikwijls gevaarlijk. In de tweede helft was de ploeg uit Zeist uitgeraasd en kon Soest drie punten bijschrijven.
Saestum-tainer Rick Andeweg voorspelde het vooraf al. ,,We krijgen elke wedstrijd complimenten over ons spel en na afloop staan we met lege handen. Ik krijg liever geen complimenten."
De wedstrijd was voor Saestum het seizoen in een notendop. Frank en vrij aanvallen, de snelle spitsen zoeken, maar niet weten te scoren. SO Soest moest flink aan de bak om de thuisploeg van scoren af te houden. Goed ingrijpen van Hein Janmaat en het aluminium stonden een Zeister goal in de weg. Soest ging veel efficienter met de kansen om. Bryan Saas profiteerde van mistasten van de keeper en kopte de openingstreffer binnen.
Een minuut later leek de gelijkmaker te vallen toen Saestum mocht aanleggen voor een pingel, maar de zwak ingeschoten bal kon door Hein eenvoudig geklemd worden. Triest moment voor Koen van Logtestijn die in de 21ste minuut al met een blessure moest uitvallen.
In de tweede helft was de glans er voor het grootste gedeelte af bij Saestum, hoewel zij nog een aantal keer gevaarlijk konden worden. Soest kreeg legio mogelijkheden om de score te verdubbelen. Het was Bart Hooft die een goede actie wist te bekronen met een fraaie treffer en zo de wedstrijd in het slot gooide.
Door de overwinning en het gelijke spel van Hees tegen TOV pakt SO Soest de tweede plaats. Een stek die een mooie uitgangspositie geeft voor de nacompetitie. Eindigt Soest op deze plek dan start het op 31 mei met een thuiswedstrijd aan het toetje. Zaterdag is de laatste competitiewedstrijd tegen VVZA om definitief die tweede plek te bemachtigen. Let op, aanvangstijd is 14:30 uur.
Bas Dreef zag zijn ploeg een redelijke wedstrijd spelen: ,,Maar we hadden een lastigere middag dan de stand doet vermoeden. Met name via hun prima buitenspelers werd Saestum een aantal keer gevaarlijk. Hein was wat mij betreft man of the match, dat zegt genoeg. De tweede helft hadden we meer controle en kwam de overwinning niet in gevaar. Voor wat betreft de nacompetitie weten we wie de potentiele tegenstanders kunnen zijn. Maar eerst de focus op zaterdag. We willen dan revnache nemen op VVZA.
Opstelling SO Soest: Hein Janmaat; Dave Klarenbeek (46. Bart Hooft), Thijs Janmaat, Niels Kuus, Stef Herder (66. Amath N'diour); Luc Hooft, Bas Epskamp, Jim van den Berg (73. Ryan de Hoop), Bryan Saas (46. Tijmen Brons), Olav Kuus, Koen van Logtestijn (21. Thijn Horvers)
26. Bryan Saas 0-1
70. Bart Hooft 0-2
Ga naar het programma van onze teams en de uitslagen. Winst, verlies of gelijkspel?
Bosstraat 137
3766 AE Soest
035 - 601 01 10
Secretariaat
Postbus 334
3760 AH Soest
administratie@sosoest.nl
NL64 INGB 0006 5812 88