Maandag 20 oktober 2025
Zaterdag 18 oktober was Sportpark De Kuil in Bussum het decor voor de bekerwedstrijd tussen de 23-1 van SO Soest en de 23-1 van SDO, dat uitkomt in de 2e divisie.
Een prachtige grasmat lag op ze te wachten in een heerlijk herfst zonnetje. Na een goede warming-up en een professionele opkomst op veld 1 werd er om 11:30 afgetrapt.
Beide ploegen begonnen aftastend en het tempo lag laag in de openingsfase. In de 15e minuut werd een voorzet goed meegenomen door Boaz, maar een verdediger van SDO trok aan de noodrem en voorkwam daarmee een één-op-één met de keeper. De scheidsrechter kon niet anders dan rood geven, waardoor SDO verder moest met tien man. De daaropvolgende vrije trap, net buiten het strafschopgebied, leverde helaas niets op. Soest probeerde te profiteren van de man-meer-situatie, maar in de 20e minuut verraste SDO met een lange bal. De Bussumse spits verscheen plots oog in oog met de Soester doelman en maakte het koelbloedig af, 1-0. Ondanks de druk die Soest bleef zetten, gingen de blauw-witten met een 1-0 achterstand de rust in.
Tijdens de rust bracht trainer Justin drie wissels, waaronder Lucca Gispen, die na een lange blessure eindelijk zijn rentree maakte. In de tweede helft zette Soest meer druk, maar SDO wist met veel inzet en discipline stand te houden. Tegelijkertijd bleef het oppassen voor de gevaarlijke counters van de tien Bussumers. Halverwege de tweede helft kwamen er nog twee verse krachten in, en de druk op SDO nam verder toe. In de 84e minuut viel dan eindelijk de verdiende gelijkmaker. Een schitterende actie en een perfecte voorzet van Berkay vanaf links, die door Boaz knap werd binnengekopt, 1-1. De slotminuten waren spannend. Ondanks de minderheid bleef SDO gevaarlijk in de omschakeling, maar dankzij uitstekend keeperswerk van Stijn bleef het bij 1-1 na 90 minuten.
Penalty’s
Omdat dit een bekerwedstrijd was, moest de beslissing via penalty’s komen. Beide teams namen zeven strafschoppen. Stijn wist er twee knap te stoppen, maar uiteindelijk trok SDO aan het langste eind en won deze serie met 5-4. Daarmee komt er helaas een einde aan het bekeravontuur voor SO Soest 23-1, dat zich nu weer volledig gaat richten op de competitie.
Aanstaande zaterdag wacht CJVV als tegenstander op de Bosstraat in Soest. De aftrap is om 12:15 uur.
Ga naar het programma van onze teams en de uitslagen. Winst, verlies of gelijkspel?
Bosstraat 137
3766 AE Soest
035 - 601 01 10
Secretariaat
Postbus 334
3760 AH Soest
administratie@sosoest.nl
NL64 INGB 0006 5812 88