Vrijdag 14 november 2025

Nieuws uit de Jeugdafdeling!
Uit diverse gesprekken die de ad-interim jeugdvoorzitters de afgelopen tijd hebben gevoerd met het jeugdbestuur, de hoofd opleidingen en andere betrokkenen binnen de club, werd al snel duidelijk dat er bij onze basisteams – zij spreken zelf liever over breedtesportteams – nog een slag te slaan is. Door juist op maandag en woensdag meer aandacht te besteden aan training en coaching, worden deze teams beter ondersteund.
Deze teams vormen een belangrijk onderdeel van SO Soest en verdienen daarom extra ondersteuning. Daarnaast willen wij graag een stevige brug slaan tussen de opleidingsteams en basisteams, zodat de verschillende HJO’s goed met elkaar in contact blijven en samenwerken aan de ontwikkeling van al onze jeugdspelers.
Om hier concreet invulling aan te geven, hebben wij samen met Thijs als hoofd opleidingen besloten een nieuwe functie in het leven te roepen:
Hoofd jeugdopleiding basisteams JO12 t/m JO19. Dit initiatief is met enthousiasme ontvangen door zowel de jeugdcommissie als het Hoofdbestuur.
Het doel van deze functie is om niet-selectieteams te ondersteunen op voetbaltechnisch vlak. Denk hierbij aan het begeleiden van coaches en trainers, het aanbieden van oefenstof en het sparren over trainingen en wedstrijdbegeleiding.
Omdat deze functie een nieuwe stap is binnen onze organisatie, wordt er gestart een pilot. Het jeugdbestuur en de HO volgen de ontwikkelingen en de praktische invulling nauwlettend, zodat indien nodig er tijdig kan worden bijgestuurd. De jeugdvoorzitters hebben de intentie om deze functie uiteindelijk een vaste plek binnen de jeugdafdeling van SO Soest te geven.
Dennis, Thijs en Imara zijn ervan overtuigd dat zij in Wim de Boer de juiste persoon hebben gevonden om onze visie vorm te geven en met enthousiasme aan te sluiten bij het huidige team van HJO’s.
“Ik heb zo’n acht jaar lang het team van mijn zoon (inmiddels JO17-2) getraind en gecoacht en in die periode mijn KNVB VC1 gehaald. Vorig jaar heb ik ook de JO9 begeleid en daarnaast trainingen verzorgd bij diverse MO-teams.
Mijn uitgangspunt is altijd geweest: voetballen doen we voor ons plezier. Een goede sfeer, gecombineerd met een gezonde dosis fanatisme, is de basis voor een gezellig én leerzaam team. De nadruk ligt altijd op positief coachen – door zowel coaches als spelers.”
Zoals ik al eerder heb gedaan wil ik dit seizoen ook weer een speciaal toernooi voor de breedteteams organiseren dus SAVE THE DATE
📅 Zaterdag 27 juni 2026
⚽ Toernooi voor alle breedteteams JO12 t/m JO19
Een sportieve en gezellige dag, met korte pouletoernooitjes van zo’n twee uur.
Ideaal als afsluiting van het seizoen!
Wil je met jouw team meedoen? Geef je dan snel op – we hopen dat alle teams erbij zijn!
Ben je trainer of coach van een team in de JO12 t/m JO19 en wil je graag eens sparren over training, coaching of andere teamzaken? Neem dan gerust contact op. Samen kijken we hoe we je het beste kunnen ondersteunen.
En natuurlijk doen we dat graag onder het genot van een kop koffie (of thee 😊).
NieuwsoverzichtGa naar het programma van onze teams en de uitslagen. Winst, verlies of gelijkspel?
Bosstraat 137
3766 AE Soest
035 - 601 01 10
Secretariaat
Postbus 334
3760 AH Soest
administratie@sosoest.nl
NL64 INGB 0006 5812 88