Zaterdag 22 november 2025

SO Soest heeft een roerige week achter de rug en dat voorafgaand aan de aftrap van het 100-jarig jubileum. Donderdagavond werd aan de spelersgroep meegedeeld dat er afscheid is genomen van hoofdtrainer Rick Schipper. Ook clubman Daniël Hilhorst trok zijn conclusies. Op diezelfde avond namen andere clubmensen de plaatsen van Rick en Daniël in. Bas Dreef trok het trainingsplunje weer aan en nam Jordie Brouwer en Arthur van Doren mee als assistenten. Bas is voor de tweede keer interim-hoofdtrainer bij zijn club. In 2017 verving hij Herman Wallenburg.
Tijd om aan de nieuwe situatie te wennen was er nauwelijks, want zaterdag stond Olympia op 'het menu'. Een tegenstander die momenteel goed draait in de competitie met een elftal dat bestaat uit veel technische spelers. We zagen ook mannen met een SO Soest-verleden in het keurkorps van de Hilversummers. Anass Ghaddari genoot ooit zijn opleiding bij onze club, net als Giovanni Leibbrand. Beide Soesters stonden in de basis bij de thuisploeg.
SO Soest met Hein Janmaat weer in het doel en zijn uitblinkende broer Thijs geposteerd in het centrum van de verdediging, speelde met een viermans-verdediging en een aanvallend ingesteld middenveld. Vanaf het eerste fluitsignaal van de uitstekende leidende arbiter nam Soest het initiatief. Duels werden gewonnen, het spel was brutaal en de voorwaartsen werden gevonden. Helaas werd het spel van Soest niet beloond. Met de brilstand werd er gerust in het ijskoude Hilversum.
In de tweede helft drong Olympia meer aan, zonder echt gevaarlijk te worden. Soest kreeg aan de overkant nog wat mogelijkheden om stiekem de winst mee te nemen, maar in de afwerking kwam de ploeg net op het laatste moment wat metertjes te kort. De wedstrijd eindigde zoals die begon.
Het gelijke spel, na een povere periode met één punt in drie wedstrijden, werd goedkeurend begroet door spelers, staf en supporters. SO Soest lijkt weer wat kleur op de wangen te hebben na een tumultueuze periode. Dat zag ook trainer Bas Dreef: ,,We hadden onszelf in de eerste helft moeten belonen met de hoeveelheid kansen die we kregen. We kwamen in fases tot goed voetbal. Naarmate de wedstrijd vorderde werden de afstanden tussen de linies veel te groot en werd de wedstrijd veel te open naar mijn zin. Daarbij speelden we in de omschakeling een aantal keer de overtalsituatie slecht uit. Maar goed, in de slotfase kan het ook nog de andere kant op vallen. Genoeg om aan te werken, maar ik heb zeker ook goede dingen gezien."
Hopelijk kan SO Soest de goede lijn voortzetten, komende zaterdag in de thuiswedstrijd tegen het uitstekend presterende TOV, dat deze zaterdag Wasmeer met grote cijfers over de knie legde. Aftrap op de Bosstraat-Oost is om 15:00 uur.
Opstelling: Hein Janmaat; Luc Hooft, Thijs Janmaat, Michael Pashley, Stef Herder (75. Luciano Moukthar); Thomas Koppers (60. Ian Koteris), Tijmen Brons, Bart Hooft, Bryan Saas (83. Thijn Horvers); Olav Kuus (75. Romano de Aquino), Quinten Slagtand (60. Koen van Logtestijn)
Ga naar het programma van onze teams en de uitslagen. Winst, verlies of gelijkspel?
Bosstraat 137
3766 AE Soest
035 - 601 01 10
Secretariaat
Postbus 334
3760 AH Soest
administratie@sosoest.nl
NL64 INGB 0006 5812 88