SO Soest
SO Soest
Vlag 100 jaar

Vlag 100 jaar

Wat een Eeuwfeest

Wat een Eeuwfeest

Eerbetoon aan Marien Koene

Eerbetoon aan Marien Koene

Gezellige receptie en feestavond

Gezellige receptie en feestavond

Geslaagde fietstocht

Geslaagde fietstocht

100ste verjaardag met brunch op het hoofdveld

100ste verjaardag met brunch op het hoofdveld

 

SO Soest op pole-position

SO Soest op pole-position

A4D start bij SO Soest - A4D van 18 mei t/m 20 mei - De Bosstraat tussen de Den Blieklaan en de Wieksloterweg is dan van ongeveer 17.30 uur gesloten voor motorvoertuigen in beide richtingen.

SO Soest op 'pole-position' na late winst in Achterveld

Zondag 17 mei 2026

In een vooral spannende wedstrijd heeft SO Soest zaterdag een uiterst belangrijke overwinning geboekt op SV Achterveld. Op bezoek bij de ploeg die strijdt voor lijfsbehoud in de derde klasse, trok Soest uiteindelijk met 1-2 aan het langste eind. Een overwinning die niet alleen verdiend was, maar bovendien zorgt voor de koppositie in de strijd om de derde periodetitel..

Vanaf het eerste fluitsignaal was duidelijk dat Soest de bovenliggende partij was. De ploeg combineerde verzorgd, creëerde veel ruimte en wist keer op keer gevaarlijk door te komen. Vooral Bryan Saas was een voortdurende plaag voor de Achterveldse defensie. Telkens dook hij slim de ruimte in achter de verdediging, maar in de afronding ontbrak net het laatste beetje geluk. Ook Olav Kuus kreeg mogelijkheden en Bart Hooft zag een inzet op de paal belandden.

Dat het bij rust nog altijd 0-0 stond, mocht voor de thuisploeg een klein wonder heten. Soest had het betere van het spel, kreeg voldoende kansen en leek slechts te wachten op de openingstreffer.

Die viel dan ook al snel na rust. Vijf minuten in de tweede helft was het eindelijk raak. Na een spelhervatting kopte Olav Kuus de bal op de lat, waarna Pelle Steenbakkers – die een meer dan verdienstelijk basisdebuut maakte – attent reageerde. Hij was er als de kippen bij om de rebound over de keeper heen te koppen: 0-1. 

Lange tijd leek er vervolgens geen vuiltje aan de lucht. Soest controleerde de wedstrijd en leek freewheelend op weg naar drie belangrijke punten. Toch kantelde het duel twintig minuten voor tijd plotseling. Invaller Lucca Dreef, die in de eerste helft in het veld was gekomen voor de geblesseerd uitgevallen Antwan Snijders, leek een duel op de bal keurig te winnen. De scheidsrechter beoordeelde het moment echter anders en wees naar de stip. De strafschop werd feilloos binnengeschoten: 1-1. 

Dat doelpunt zorgde direct voor extra spanning, want op de andere velden stonden concurrenten Nieuwland en Hees in hun onderling duel gelijk. Een remise zou betekenen dat de kansen op de periodetitel voor Soest vrijwel verdwenen waren. Dus ging de ploeg vol op jacht naar de overwinning. Trainer Bas Dreef wisselde aanvallend met Gianni Hilhorst en Tijmen Brons voor Pelle Steenbakkers en Ian Koteris in een alles-of-niets-offensief. 

Het risico dat daarbij genomen werd leverde aan beide kanten gevaarlijke momenten op. Zo mocht een speler van Achterveld plots alleen op doelman Hein Janmaat afgaan, maar gelukkig voor Soest verdween zijn poging ruim naast het doel.

Aan de andere kant bleef Soest aandringen. Grote kansen volgden elkaar op, ballen werden van de lijn gehaald en de druk op het Achterveldse doel nam met de minuut toe. En uiteindelijk viel dan toch de verdiende beloning.

In de allerlaatste minuut slingerde Thijn Horvers een corner het strafschopgebied in. De bal werd verlengd en viel voor de voeten van Olav Kuus, die geen moment twijfelde en de bal hard binnen schoot: 1-2.

Een explosie van vreugde volgde bij alles wat Soest was. Niet alleen vanwege de sensationele ontknoping, maar ook omdat deze overwinning Soest naar de koppositie in de derde periode brengt. Daarmee heeft de ploeg het volledig in eigen hand. 

Ook trainer Bas Dreef zag dat het goed was: ,,Zeker een verdiende, maar moeizame overwinning. Voor rust al grote kansen genoeg om de wedstrijd te beslissen, maar we hadden het vizier niet op scherp. Uiteindelijk was het in de slotfase alles of niets en konden we ook nog de deksel op de neus krijgen via een counter. Gelukkig konden we in blessuretijd de winnende maken en zo de onterechte penalty wegpoetsen. Maar we hadden het natuurlijk nooit zover mogen laten komen qua wedstrijdbeeld en kansenverhouding. Maar goed, de opdracht was winnen en dat is gelukt. Op naar volgende week!"

Komende zaterdag wacht de allesbeslissende thuiswedstrijd tegen SV Laren 99, aftrap 14.30 uur. Tegen de reeds gedegradeerde opponent kan Soest de kroon zetten op een ongelooflijk competitieslot. SO Soest op pole-position, op matchpoint, zeg het maar welke metafoor we hierbij kunnen plakken. Het geeft het zo twijfelend begonnen seizoen met allerlei verkwikkelingen een onverwacht en spectaculair slot. 

Wie had dat enkele maanden geleden kunnen denken? In deze bijzondere jubileumperiode lonkt ineens een prachtig extra toetje. Maar eerst nog één keer alles geven. Eén keer winnen. Daarna misschien een extra feestje op de Bosstraat-Oost. 

Opstelling SO Soest: Hein Janmaat; Antwan Snijders (44. Lucca Dreef), Bart Hooft, Ian Koteris (75. Gianni Hilhorst), Pelle Steenbakkers (75. Tijmen Brons), Stef Herder; Thomas Koppers, Romano de Aquino (63. Thijn Horvers), Koen van Logtestijn, Olav Kuus, Bryan Saas (63. Quintin Slagtand)

50. 0-1 Pelle Steenbakkers
66. 1-1
90. 1-2 Olav Kuus


Nieuwsoverzicht

Aankondigingen

A4D start bij SO Soest A4D van 18 mei t/m 20 mei - De Bosstraat tussen de Den Blieklaan en de Wieksloterweg is dan van ongeveer 17.30 uur gesloten voor motorvoertuigen in beide richtingen.
SO Soest - Laren'99 Zaterdag 23 mei 14:30 uur
Reüniedag Zondag 24 mei
Legendwedstrijd SO Soest 1999 Vrijdag 29 mei

Hoofdsponsors

Subsponsors

Programma & Uitslagen

Ga naar het programma van onze teams en de uitslagen. Winst, verlies of gelijkspel?

Selecteer team

Sociale Media

Volg SO Soest op Facebook,
en YouTube.

Facebook YouTube YouTube

Onze vendeliers

Soester Duinen Restaurant
Lijf en visie
Brouwer Wijnhandel-Slijterij
Mega Tegels
Veleka Logistics
Scholten Jasmijn bloemen & planten
Boedelz
Personal Fitness
RZ techniek
HRM MKB Juridisch & Organisatie advies
PA van den Dijssel
Intersport van Dam
Reijerse
FR Schilderwerken
De Jong accountants
Biofutura
bouwbedrijf van den hengel
Bres advocaten
ING
BIN System
MidCoat
Wonnink voor binnen en buiten zonwering
Lex Verkley Banketbakkerij
Van de Ven for Office & More
Handel schothorst
Heineken
De eetvilla
Bike totaal
JeeGee Vastgoed
Van Ellen Slaapspecialist
Hagen VakantieXperts
Zwart Mul
Bowling Overhees
HD security
Orthodontie Eemland
Auto smeeing
WeFulfil
Jager Bokdam De Visser
Hekwerk Soest
Yourlease
Brouwer systeemplafonds
Dijkstra
Topkids
Reto
Boshuizen Hoveniers
De Staelenhoef
hopman zeevis spakenburg
Smorenburg
Buijs Regiomakelaars
Mekenkamp Bouwbedrijf
Krijkamp Den Oude
Hoogt
Smurfit Kappa

Sportorganisatie Soest

Bosstraat 137
3766 AE Soest
035 - 601 01 10

Secretariaat
Postbus 334
3760 AH Soest
administratie@sosoest.nl
NL64 INGB 0006 5812 88