SO Soest
SO Soest
Het eerste elftal
Fraaie goal Tijmen

Fraaie goal Tijmen

JO14-3 Kampioen

JO14-3 Kampioen

O20 in actie

O20 in actie

Luc Bijker: een bijzondere man

Vrijdag 04 mei 2018

Luc Bijker was een voetbaldier, een trainer, een liefhebber en de laatste jaren ook een echte clubman. 30 mei zou hij 86 geworden zijn. Hij overleed plotseling op 2 mei. 

Het was even schrikken voor diverse kaderleden van onze vereniging. Luc Bijker was dan inmiddels flink op leeftijd, aan energie ontbrak het hem op het eerste gezicht niet. Hij was dan ook vaak aanwezig bij SO Soest. Tijdens de algemene ledenvergadering van de Klup van 100 op donderdag 24 april was hij nog present. Luc luisterde geïnteresseerd naar het verhaal van Olympiër Marcel Klarenbeek en hij verheugde zich al op het uitje dat de Klup van 100 in juni gaat organiseren.

In de jaren zeventig was Luc Bijker een periode jeugdtrainer bij onze vereniging. Veel selectiespelers zullen training hebben gehad van Luc. Hij was hoofdtrainer bij onder meer SEC, NVC en LVV. In 1994 werd hij –opnieuw- jeugdtrainer van SO Soest. Als voormalig profvoetballer, Luc speelde in de jaren vijftig voor Ajax, had hij een uitstekende kijk op het spel en op de manier hoe er getraind moest worden.

Zijn voorkeur en liefde voor Ajax was bekend. Luc had een kaart voor de “Engelenbak”, de tribune waar oud-spelers van Ajax de wedstrijd beleven. Hij nam graag introducees mee. ,,Ga je een keer mee naar Ajax?” Menig jeugdtrainer of bestuurslid is wel eens met Luc mee geweest. Vorige week ging Luc nog met de jeugdtrainers Thijs Janmaat en Dave Klarenbeek naar Ajax - AZ. Zelf nam hij mij eens mee naar een wedstrijd van Ajax tegen PSV. Bij een doelpunt van PSV’er Van Nistelrooij ging Luc staan en enthousiast applaudisseren. ,,Waarom?" vroeg ik. ,,Ik ben een voetballiefhebber en voor deze schitterende goal sta ik gewoon op.”  

Dat was het typische en bijzondere aan Luc. Fanatiek als het moest, maar toch vooral een liefhebber. Jeugdtrainers van toen en nu zijn vol bewondering over zijn trainerskwaliteiten. Alles met de bal, altijd gericht op verbetering. Luc kon kritisch zijn. Wanneer een speler of een trainer niet voldeed dan kreeg die persoon het te horen. Het was misschien niet altijd pedagogisch verantwoord, eerlijk was het wel.

In 2013 kwam Luc weer bij de club na het overlijden van zijn echtgenote. Hij liep, zoals hij dat zelf noemde ,,met de ziel onder zijn arm”. Maar gelukkig was er bij de club genoeg voor hem te doen. Al was het maar dat hij op maandagmorgen met andere gepensioneerde clubleden over voetbal kon praten. Luc maakte weer deel uit van de club, was actief betrokken en deed mee aan activiteiten zoals de BBQuiz en het uitje van de Klup van 100.

De dood overviel Luc in zijn slaap. Veel mensen van onze vereniging denken met plezier terug aan een bijzondere man. Voetbal was zijn leven, zijn leven was voetbal.

Namens het bestuur en de leden van SO Soest wens ik de kinderen, schoonkinderen en kleinkinderen van Luc Bijker veel sterkte met het plotselinge gemis van hun vader, schoonvader en opa. Een opmerkelijke, bijzondere man laat voor hen een grote leegte na. Hopelijk zijn de goede herinneringen een dankbare steun tijdens deze moeilijke dagen.

Peter Beijer

Er is gelegenheid om afscheid te nemen van Luc Bijker en om de familie te condoleren op vrijdag 11 Mei van 19:00 – 20:00 uur in uitvaartcentrum De Engenhof  Alb. Cuyplaan 196.

De begrafenis zal in besloten kring plaatsvinden.

Internationaal Toernooi 1999. Luc Bijker doceert het D-pupillenteam van SO Soest. Wiebe Vellema luistert mee

Vrijwilligersdag juni 2017. Op het Duynparc speelt Luc Bijker een potje schaak met Peter Beijer

Vergadering Klup van 100, 24 april jl. Luc luistert geïnteresseerd naar wat er verteld wordt. 

Nieuwsoverzicht

Aankondigingen

Bloemendaal - SO Soest Zondag 10 december 14:00 uur
SO Soest O20 - Woudenberg O20 Dinsdag 12 december 20:30 uur
DSOV - SO Soest Woensdag 13 december 20:30 uur  
Soester Elftal - Baarns Elftal (vv Hees) Zaterdag 23 december 13:00 uur Vrouwen 15:00 uur Mannen

Hoofdsponsors

Subsponsors

Programma & Uitslagen

Ga naar het programma van onze teams en de uitslagen. Winst, verlies of gelijkspel?

Selecteer team

Sociale Media

Volg SO Soest op Facebook,
Twitter en YouTube.

Facebook Twitter YouTube YouTube

Onze vendeliers

MidCoat [kopie]
Soester Duinen Restaurant [kopie]
Wonnink [kopie]
Postcodestroom [kopie]
Bres [kopie]
De Staelenhoef [kopie]
Heineken [kopie]
Actiforce [kopie]
Brouwer Wijnhandel [kopie]
Mekenkamp Bouwbedrijf [kopie]
Birkt Benzinestation [kopie]
Optimum [kopie]
Uitgeverij Peles [kopie]
Lijf & Visie [kopie]
Bikedeals [kopie]
Boedelz [kopie]
Hoogt [kopie]
Stalenhoef [kopie]
Mega Tegels [kopie]
Smorenburg [kopie]
Beijer Gebr [kopie]
ING [kopie]
WeFulfil [kopie]
Kostencheck [kopie]
Zwart Mul [kopie]
Dam [kopie]
Brouwer [kopie]
Votrans [kopie]
Dijkstra [kopie]
Van Hengstum [kopie]
Kantoor Expert [kopie]
Eetvilla van den Brink [kopie]
Scholten Jasmijn bloemen & planten [kopie]
Korte Duinen Restaurant [kopie]
FR Schilderwerken [kopie]
JeeGee Vastgoed [kopie]
Staal en Kunst - TOP [kopie]
Hengel [kopie]
Auto Smeeing [kopie]
Verdonk Trappen [kopie]
PA van den Dijssel [kopie] [kopie] [kopie]
Krijkamp Den Oude [kopie]
Van Veen Bedrijfsdiensten [kopie]
Overhees [kopie]
Reto internetburo [kopie]
De Jong [kopie]
Reijerse [kopie]
Boshuizen Hoveniers [kopie]
Lex Verkley Banketbakkerij [kopie]
BIN System [kopie]
Hagen VakantieXperts [kopie]
Catering Centraal [kopie]
Verrips Makelaardij [kopie]
Yourlease [kopie]
Profile Smeeing [kopie]
KOK [kopie]
Bank ten Cate & Cie [kopie]
Jager Bokdam De Visser [kopie]
MEAT (BMM) [kopie]

Sportorganisatie Soest

Bosstraat 137
3766 AE Soest
035 - 601 75 29 of 035 - 601 01 10

Secretariaat
Postbus 334
3760 AH Soest
administratie@so-soest.nl
NL64 INGB 0006 5812 88