SO Soest
SO Soest
Harry en Johan lid van verdienste

Harry en Johan lid van verdienste

TV Soest-Zuid wint Bas Bakker Toernooi

TV Soest-Zuid wint Bas Bakker Toernooi

Blauw
JO10-Geel kampioen

JO10-Geel kampioen

Blauw2
Geslaagd ITT met Feyenoord als winnaar

Geslaagd ITT met Feyenoord als winnaar

 

Sponsoring voor SO Soest zaterdag 2

Sponsoring voor SO Soest zaterdag 2

Afscheidswoorden van hoofdtrainer René van der Kooij

Donderdag 16 april 2020

,,…en dan is het avontuur SO Soest ineens voorbij…”

Als hoofdtrainer was ik kort aan deze mooie club verbonden, maar wat heb ik genoten…

Het begon al bij de start van het seizoen
Als je na drie mooie jaren bij SCH’44 naar SO Soest vertrekt dan hou je er rekening mee dat het qua plezier en de wijze van voetballen niet gauw leuker kan zijn dan dat ik bij mijn vorige club gewend was. SCH is nog wat dorpser, echt een ‘ons-kent-ons-club’. Mijn eerste ervaring met SO Soest was mijn debuut op het jaarlijkse golftoernooi. Ik kreeg meteen een prima indruk. Groots opgezet, een voorzitter die ik helaas niet kon laten fungeren als mijn caddy, simpelweg omdat hij meer vrije tijd heeft dan ik en er veel beter in was. Toen al veel sociale mensen ontmoet. Kortom: ik was erg benieuwd. Bij de kennismaking met de spelers, vlak voor de vakantie, werd één ding duidelijk: de spelers willen weer meer gedurfd voetballen!

De interactie met de spelers
Spelers die uit zichzelf ruim op tijd op het veld al klaar staan voor de training, spelers die gewoon hard willen werken op de training, spelers die humor hebben, sociaal zijn. Het werd mij snel duidelijk; dit is gewoon een groep goeie gasten. Tom en Gio kwamen mee van SCH, Corné kwam van Kampong, Jordy van Loosdrecht. Prima gasten die ook goed konden voetballen. Maar vooral de interactie tussen hen en de Soester jongens. Zoiets begint in de kleedkamer en op het mini-trainingskamp in Maasland. Wellicht werden we door dit kamp uitgeschakeld voor de beker maar we lieten in Rotterdam wel zien dat de sfeer goed was. Daarna kwam het uitje naar Utrecht. Mooie momenten: het trainingskamp, vaak lang na borrelen op donderdag, na Pancratius-uit de stad in. Het leek wel of we niet konden verliezen.

De mooiste potjes
De manier van spelen uit bij Pancratius was erg sterk. De uitwedstrijd, weliswaar vriendschappelijk, tegen Hoogland was van zeer hoog niveau. De 2-3 winst bij Kampong was erg knap. DCG uit was sterk. De come back tegen HBC van 0-3 naar 3-3. We speelden bij vlagen prima voetbal.

Pech met onze aanvallers
Als je dominant wilt spelen, dan wil je graag voorin het verschil maken. Als dan Marouan, Sinan, Niels, Tom, Badr en Jordy (dikwijls) afvallen/geblesseerd zijn dan was dat nog wel eens lastig.
Trouwens als we het over pech hebben…onze topverdediger Gido die zo hard had gewerkt aan een terugkeer en toen wederom geblesseerd moest afhaken. Dat was echt een gemis.

USV Hercules
Eind november had ik met de TC een gesprek gehad over twee jaar SO Soest. Ik kreeg een mooi voorstel en ineens kwam USV Hercules. Dit is de club waar ik al acht jaar een groot aandeel heb in de organisatie, een periode waarin deze vereniging in de top van het amateurvoetbal kwam. Ik kreeg de vraag of ik daar de komende twee hoofdtrainer wil worden. Voor SO Soest was dit jammer en ik had er een dubbel gevoel bij. Maar de positieve manier hoe SO Soest als bestuur, TC en spelersgroep reageerde maakt een club ook groot.

Uit het hart
Nu Tom weer bijna fit was, met Redouan er ook bij, denk ik vaak: “wat hadden we behaald met dit mooie team?”
We zullen het nooit weten door de crisis waar we nu inzitten. Maar wat ik wel weet is dat ik hoofdtrainer ben geweest in het allerzwaarste jaar uit mijn leven. Dat ik het door mijn UEFA A-opleiding erg druk zou krijgen wist ik al. Maar als daar tussendoor nog een scheiding loopt, daardoor een verhuizing, zorgde ervoor dat het een soort van overleven werd. Maar overleven werd het niet bij SO Soest. Sterker nog; de club zorgde voor de lach op mijn gezicht en dat drie keer per week. Daar ben ik SO Soest enorm dankbaar voor.

Met een geweldige staf, waar ik vooral de samenwerking met Arjan extra wil benoemen, de perfecte samenwerking met de TC, een prima bestuur, de warmte van Ton, het vriendelijke barpersoneel op de donderdag en zondag! De vaste supporters, uit en thuis, dank voor jullie support.

SO Soest, ik vond het geweldig om jullie hoofdtrainer te mogen zijn. Ik wilde zo graag weggaan met een prijs, maar iets zegt mij dat we elkaar nog wel eens vaker gaan tegenkomen.
De nieuwe selectie staat als een huis, de nieuwelingen zijn een meerwaarde en het zijn ook nog eens hele goeie gasten. De selectie is sterker geworden, met Frank komt er een vreselijk kundige trainer. Ik ben ervan overtuigd dat er een topteam staat en dat SO Soest om de titel gaat spelen. Het is jullie allemaal gegund!

Blijf gezond en tot ziens!

Rene van der Kooij

Nieuwsoverzicht

Aankondigingen

Start training selectie senioren Zaterdag 2 augustus 10:00 uur
De Meern 1 - SO Soest 1 (oefen) Zaterdag 16 augustus 14:00 uur
SO Soest 1 - Wasmeer 1 (oefen) Dinsdag 19 augustus 20:30 uur
SO Soest 1 - Jan van Rees Toernooi (SEC) Zaterdag 23 augustus 13:30 uur
PVCV 1 - SO Soest 1 (oefen) Woensdag 27 augustus 20:30 uur
SO Soest 1 - CJVV 1 (oefen) Dinsdag 9 september 20:30 uur

Hoofdsponsors

Subsponsors

Programma & Uitslagen

Ga naar het programma van onze teams en de uitslagen. Winst, verlies of gelijkspel?

Selecteer team

Sociale Media

Volg SO Soest op Facebook,
en YouTube.

Facebook YouTube YouTube

Onze vendeliers

Yourlease
Zwart Mul
Auto smeeing
Dijkstra
Veleka Logistics
Handel schothorst
Hekwerk Soest
Brouwer Wijnhandel-Slijterij
Scholten Jasmijn bloemen & planten
Bike totaal
Reijerse
FR Schilderwerken
Bres advocaten
WeFulfil
Boedelz
Personal Fitness
Smurfit Kappa
Topkids
ING
Buijs Regiomakelaars
BIN System
Bowling Overhees
Intersport van Dam
Van Ellen Slaapspecialist
Van de Ven for Office & More
Krijkamp Den Oude
Smorenburg
Mekenkamp Bouwbedrijf
Wonnink voor binnen en buiten zonwering
Brouwer systeemplafonds
Lijf en visie
Boshuizen Hoveniers
hopman zeevis spakenburg
HD security
Jager Bokdam De Visser
Heineken
MidCoat
De Staelenhoef
Biofutura
HRM MKB Juridisch & Organisatie advies
Soester Duinen Restaurant
RZ techniek
Hoogt
Hagen VakantieXperts
Lex Verkley Banketbakkerij
Reto
Orthodontie Eemland
PA van den Dijssel
JeeGee Vastgoed
De eetvilla
De Jong accountants
Mega Tegels
bouwbedrijf van den hengel

Sportorganisatie Soest

Bosstraat 137
3766 AE Soest
035 - 601 01 10

Secretariaat
Postbus 334
3760 AH Soest
administratie@sosoest.nl
NL64 INGB 0006 5812 88