SO Soest
SO Soest
Daan Brouwer naar FC Utrecht

Daan Brouwer naar FC Utrecht

O23 wint van Delta Sports

O23 wint van Delta Sports

Blauw
Succesvolle jubileumkaartavond

Succesvolle jubileumkaartavond

Blauw2
Clubicoon Bep Hom overleden

Clubicoon Bep Hom overleden

 

Gelijkspel tegen Hoevelaken

Gelijkspel tegen Hoevelaken

Niemand buitenspel - Geldproblemen mogen nooit probleem zijn om niet te voetballen. Hulp nodig bij contributiebetalingsproblemen: Corien Verrips telefoon: 06-52071973 e-mail corienverrips@gmail.com

Timmeren aan de weg met vrouwen- en meisjesvoetbal bij SO Soest

Woensdag 08 juli 2020

Het bestuur van SO Soest heeft de doelstelling om het vrouwen- en meisjesvoetbal bij de vereniging nadrukkelijk op de Soester voetbalkaart te zetten. Het afgelopen seizoen is gestart met een grondig traject waarbij het bestuur terzijde werd gestaan door een werkgroep en KNVB-experts. SO Soest is dé vereniging voor het vrouwen- en meisjesvoetbal in Soest en zal dat ook in de toekomst zijn.

Leo Rauch, voorzitter van de jeugdafdeling van SO Soest, constateert dat er veel is veranderd bij zijn club. ,,We hebben, voor het eerst in ons bestaan, een officiële selectie bij de meisjes onder 15. Dat was even wennen, zowel voor mij, als voor het hoofd jeugdopleidingen als voor de speelsters zelf.”

Selectie
Om tot een selectie te komen werden meerdere trainingen bekeken, waarbij iedere speelster voor haar kans kon gaan. Uiteindelijk hebben de selectietrainers Amy van Duinkerken en Kevin Vonk veertien meisjes voor dit eerste team geselecteerd. Als het aan Leo Rauch ligt gaat SO Soest door op deze ingeslagen weg. ,,Wij proberen om in elke lichting een selectieteam te hebben. Hiervoor hebben we wel meer speelsters nodig, maar met twee teams in bijna elke categorie ben ik al heel tevreden." Het streven van de vereniging is om naar drie teams per categorie te gaan, want dan is het volgens Rauch mogelijk om een gedegen selectie te maken. Toch draait niet alles om het selecteren bij het meisjes- en vrouwenvoetbal legt de jeugdpreses uit. ,,Nee zeker niet. SO Soest is een vereniging waarbij plezier en presteren hand in hand gaan. Bij SO Soest kan je terecht als je zowel prestatief als recreatief wilt voetballen, we hebben voor ieder wat wils."

Hoofdtrainer
SO Soest heeft twee senioren-vrouwenteams, een vrouwen-zaalvoetbalteam en ook de vrouwen 30+ zijn vertegenwoordigd.  Komend seizoen krijgen de seniorenvrouwen een nieuwe hoofdtrainer. Don La Grand is aangesteld om het vrouwenvoetbal naar een nog hoger niveau te tillen. De officiële presentatie van de nieuwe trainer was 2 juli. Hier liet hij weten enorm uit te kijken naar de klus bij SO Soest. ,,Het is ook voor mij een nieuw traject, maar ik ben ervan overtuigd dat we een hele leuke groep hebben voor zowel vrouwen 1 en vrouwen 2." Op de vraag of het alleen maar gaat om zo hoog mogelijk te eindigen vertelt La Grand: ,,Natuurlijk wil je als voetbalster zo goed mogelijk presteren, maar de eigen ontwikkeling en het plezier staan altijd voorop. Ik wil daaraan bijdragen en speelsters het komend seizoen individueel beter maken. Dan komen de resultaten vanzelf."

De vrouwen van SO Soest starten komend seizoen in de derde klasse en liepen vorig seizoen promotie naar de tweede klasse ook maar net mis. Komend seizoen wordt er weer een gooi gedaan naar promotie, al is dat geen doelstelling. ,,Een plek bij de eerste drie zou in mijn eerste jaar al heel mooi zijn", aldus La Grand. ,,Een interessant seizoen staat er dus voor de boeg, voor zowel de jeugdige voetbalster als de iets oudere voetbalster."

Voetballen bij SO Soest? Dat kan nog steeds. Leo Rauch: ,,Er is nog altijd plek voor speelsters in elke categorie, dus mocht je zin hebben, neem dan snel contact met ons op."

 


Nieuwsoverzicht

Aankondigingen

Charity Diner - jubileumactiviteit Donderdag 12 maart
's Graveland - SO Soest Zaterdag 14 maart 14:30 uur
SO Soest - Wasmeer Zaterdag 21 maart 15:00 uur
Eemnes - SO Soest Zaterdag 28 maart 14:30 uur
SO Soest - HVC Zaterdag 11 april 15:00 uur
SO Soest - Olympia'25 Zaterdag 18 april 15:00 uur
Niemand buitenspel Geldproblemen mogen nooit probleem zijn om niet te voetballen. Hulp nodig bij contributiebetalingsproblemen: Corien Verrips telefoon: 06-52071973 e-mail corienverrips@gmail.com

Hoofdsponsors

Subsponsors

Programma & Uitslagen

Ga naar het programma van onze teams en de uitslagen. Winst, verlies of gelijkspel?

Selecteer team

Sociale Media

Volg SO Soest op Facebook,
en YouTube.

Facebook YouTube YouTube

Onze vendeliers

Lex Verkley Banketbakkerij
Auto smeeing
Wonnink voor binnen en buiten zonwering
WeFulfil
Boshuizen Hoveniers
Topkids
Veleka Logistics
Smorenburg
Hekwerk Soest
Brouwer Wijnhandel-Slijterij
Intersport van Dam
Lijf en visie
Smurfit Kappa
De Jong accountants
Hagen VakantieXperts
RZ techniek
HRM MKB Juridisch & Organisatie advies
Reijerse
Zwart Mul
Reto
Bike totaal
FR Schilderwerken
Biofutura
Boedelz
ING
Mekenkamp Bouwbedrijf
PA van den Dijssel
Scholten Jasmijn bloemen & planten
De eetvilla
BIN System
De Staelenhoef
Mega Tegels
Yourlease
MidCoat
bouwbedrijf van den hengel
Jager Bokdam De Visser
Orthodontie Eemland
hopman zeevis spakenburg
Heineken
Soester Duinen Restaurant
Bres advocaten
Brouwer systeemplafonds
Van de Ven for Office & More
Van Ellen Slaapspecialist
Buijs Regiomakelaars
Bowling Overhees
Handel schothorst
JeeGee Vastgoed
Krijkamp Den Oude
Dijkstra
Hoogt
HD security
Personal Fitness

Sportorganisatie Soest

Bosstraat 137
3766 AE Soest
035 - 601 01 10

Secretariaat
Postbus 334
3760 AH Soest
administratie@sosoest.nl
NL64 INGB 0006 5812 88