Woensdag 25 november 2020
We zijn op bezoek bij Peter Brouwer en zijn dochter Vivian van Brouwer Systeemplafonds op het kantoor aan de Energieweg 2A te Soest. Toen uw verslaggever er vorig jaar op bezoek was, had het bedrijf te kampen met wat tegenslagen, maar zoals wij Peter kennen liet hij zich daar toen niet over ontmoedigen en bleef hij lachen onder het motto “shit happens”.
Ook nu weer een vrolijke Peter en dito dochter. Ze zijn vol energie en praten over het afgelopen jaar en natuurlijk de toekomst.
Het jaar 2020
Peter: ,,Ondanks alle coronaperikelen kan ik stellen dat wij een goed jaar achter de rug hebben en we kunnen tevreden terugkijken. Toen wij een kleine twee jaar geleden op het idee kwamen om naast systeemplafonds ook systeemwanden te gaan aanbrengen hadden wij niet kunnen vermoeden dat ook dit een enorm succes zou zijn.” Vivian: ,,Men kende ons natuurlijk van ons vakwerk voor wat betreft de plafondsystemen en we hadden er ook het volste vertrouwen in dat we met de wanden ook zo’n succes zouden boeken. We hebben een uitstekende naam in de bouwwereld en kregen dan ook voor het plaatsen van wanden behoorlijk wat opdrachten. Inmiddels is de verhouding van plafonds/wanden circa 60/40, een mooie ontwikkeling!”
Opdrachtgevers
Peter: ,,De afgelopen jaren hadden we vaak te maken met een aantal vaste opdrachtgevers, maar er komt echter wel eens een moment dat alle werk bij deze opdrachtgevers achter de rug is en je op zoek moet gaan naar nieuwe opdrachtgevers. Die zijn snel weer gevonden en de portefeuille is voor de komende tijd weer goed gevuld. Wij kunnen de toekomst dan ook positief tegemoet zien. Onze opdrachtgevers zijn heel divers, van bouwondernemingen tot ziekenhuizen en semi-overheidsinstellingen, maar daarnaast ook in bescheiden mate voor particulieren.
We kunnen tegenwoordig ook grotere volumes aan waarbij je moet denken aan enkele duizenden vierkante meters.”
Een goed team
Vivian: ,,Belangrijk is dat ons team al jaren dezelfde samenstelling heeft met uitstekende vakmensen, die moeten zijn voorzien van goede bedrijfsmiddelen. Dit jaar hebben we vijf nieuwe bedrijfswagens aangeschaft, alle voorzien van ons nieuwe logo, waarover we veel positieve reacties krijgen.”
Overname
Peter: ,,Ik ben nu 60 jaar en vind het tijd om op termijn het stokje over te dragen aan een opvolger en wie zou dat nu anders kunnen zijn dan Vivian. De praktijkervaring heeft zij. Zij wordt door opdrachtgevers erg gewaardeerd. Aan de theoretische kant zal zij nu ervaring op moeten gaan doen zodat zij ook kan gaan calculeren en offertes samenstellen. Op dit moment zijn we hier druk mee aan het werken”.
Vivian: “Ik vind het mooi om op termijn mijn vader op te gaan volgen en dit mooie bedrijf verder te mogen gaan leiden. Ik zal er dan ook hard aan werken tot het moment dat ik er aan toe ben om alle verantwoordelijkheden van mijn vader over te nemen, al kan ik me niet voorstellen dat hij zich volledig uit de zaak zal terugtrekken, daarvoor ken ik hem te goed en vindt hij het werk nog steeds te leuk”.
Brouwer Systeem Plafonds is telefonisch te bereiken op nummer 035-6037900 Website: http://www.brouwersysteemplafonds.nl.
Tekst en foto: Aat Visser
Ga naar het programma van onze teams en de uitslagen. Winst, verlies of gelijkspel?
Bosstraat 137
3766 AE Soest
035 - 601 01 10
Secretariaat
Postbus 334
3760 AH Soest
administratie@sosoest.nl
NL64 INGB 0006 5812 88