SO Soest
SO Soest
Overtuiging tegen FC Weesp

Overtuiging tegen FC Weesp

Lees meer

 

Vrijwilligers zijn goud waard

Vrijwilligers zijn goud waard

 

 

Jeugdvoetbal is plezier

Jeugdvoetbal is plezier

 

 

Geen training breedteteams JO12 t/m JO8 op maandag en woensdag -

Jan van Zweden

Zondag 12 november 2017

Deze week ontving het bestuur van SO Soest het bericht over het overlijden van Jan van Zweden. Jan is jarenlang in diverse functies verdienstelijk geweest voor onze vereniging. Jan is 70 jaar geworden.

Wanneer Jan het woord voerde kon je het horen: een echte Hagenees. Ooit voetbalde hij voor VIOS en Jan kon smakelijk vertellen over die periode bij de Haagse club. Toen hij in Soest was neergestreken ging hij in het doel staan bij een lager elftal van VVZ. Die periode op de Eemweg was tijdens een blauwe maandag, want al snel was hij op de Bosstraat-Oost te vinden. Zijn kinderen Sander en Maarten-Jan voetbalden bij SO Soest en Jan was inmiddels een bekende verschijning bij de club.

Natuurlijk was hij leider van de elftallen van zijn zoons en voetbalde hij, uiteraard als keeper, in het veteranenelftal. Zijn organisatietalent viel ook op. Zijn bekendheid in Soest als werknemer van het gasbedrijf zorgde bovendien voor korte lijntjes her en der. Handig…zo’n vent in het kader. Jan werd in 1985 wedstrijdsecretaris van de E- en F-pupillen. Hij organiseerde het vervoer, de bezetting van de trainingen en assisteerde bij activiteiten en evenementen. Ondertussen maakte hij zich overal nuttig. Als toegewijd lid van de voetbalkampcommissie bijvoorbeeld. Hij legde het eerste contact met “In de Ruimte” en organiseerde op deze wijze de bekende blauwwitte tenten.

Beginjaren negentig maakte Jan de overstap van jeugdbestuur naar hoofdbestuur. Hij werd secretaris en nam zitting in het dagelijks bestuur. Daarnaast was hij lid van de redactie van “De Spetter”. Jan was punctueel, kwam altijd zijn afspraken na en er werd nooit tevergeefs een beroep op hem gedaan.  Zijn gevoel voor humor, zijn nuchtere en relativerende benadering en zijn open houding maakten Jan tot een prettig persoonlijkheid. Een prima bestuurscollega bovendien.

In 2001 nam hij afscheid van het bestuur. Hugo van Rossenberg nam zijn plek als secretaris over. Natuurlijk werd Jan uitgeroepen tot lid van verdienste van onze vereniging. Een terechte onderscheiding waar hij bijzonder trots op was.

Nadat Jan afscheid nam van het bestuur was hij nog jarenlang actief als man van dienst. Ook was hij nog langs de lijn te vinden als het eerste elftal speelde. Tijdens de nieuwbouw van ons clubhuis in de periode 2002/2003 had Jan zitting in de nieuwbouwcommissie.

Het is logisch dat het bezoek aan ons sportpark de laatste jaren wat minder frequent was. Zijn activiteiten voor onder meer Apollo slokten ook vrije tijd op. Maar tijdens de reünies van onze vereniging en elk jaar tijdens De Dag van de Club was Jan aanwezig.

Zo was hij ook present tijdens de laatste Dag van de Club in april van dit jaar. Toen vertelde Jan over zijn gezondheid en de twijfelachtige vooruitzichten. Het zou spannend worden.

Helaas heeft de ziekte het gewonnen van deze levenslustige en vrolijke persoonlijkheid. Jan van Zweden was een goede vent aan wie de club veel heeft te danken. Een prominente persoonlijkheid als Jan zullen wij niet gauw vergeten.

Voor Joke, Sander en Maarten-Jan, de schoondochters Yvonne en Jacqueline en kleinzoon Martijn zal Jan een onvoorstelbare leegte achterlaten. Namens bestuur en leden van SO Soest wens ik hen alle sterkte om het verdriet te verwerken. Dat de goede herinneringen aan Jan van Zweden zorgen voor dankbaarheid en in de toekomst voor een glimlach.

Peter Beijer

 

Het bestuur bij het 75-jarig jubileum in 2001, verzameld in de feesttent ter gelegenheid van de receptie:

Boven vlnr: Ingrid Scheffer, Peter Beijer, Wim de Beer, Trees Brugman-Wigtman, Peter Hilhorst, Anke Rauch-Roeten, Paul Martens

Onder vlnr: René Musolf, Frank Smits, Paul Smit, Toon van Fulpen, Jan van Zweden

 

Jeugdbestuur 1985/1986. Bovenste rij v.l.n.r. Toon van Megen sr. Marjolijn van

Veenendaal, Ad Aarts, Jan van Zweden, Cock vd Salm.

Onderste rij v.l.n.r Gerard vd Grift, René Kaats, Geert Oudenaller,

Peter Beijer

 

Jan van Zweden aan het werk tijdens de vergadering van de nieuwbouwcommissie (2002)

Ereleden en leden van verdienste in april van dit jaar tijdens de Dag van de Club

Boven vlnr: Anke Rauch-Roeten, Paul Martens, René Musolf, Johan Staal, Toon Pronk, Hugo van Rossenberg, Toon van Megen, Paul Smit, Carla Smit- Roloefs, Kees Boerkoel, Jan Danvers, Aart van Doorn, Peter Hilhorst, Wim de Beer, Gerard Beijer, Hans Dreef

Onder vlnr: Jan van Zweden, Frank Smits, René Kaats, Leo Rauch, Harry Wouters, Anton Vugts, Peter Beijer, Cees Verkerk

 

 

Nieuwsoverzicht

Aankondigingen

Geen training breedteteams JO12 t/m JO8 op maandag en woensdag
AFC Quick - SO Soest 28 oktober 14:00 uur
SO Soest - Roda'23 4 november 14:00
PVCV - SO Soest 18 november 14:00 uur
Top 2000 Feest 28 december 20:30 uur

Hoofdsponsors

Subsponsors

Programma & Uitslagen

Ga naar het programma van onze teams en de uitslagen. Winst, verlies of gelijkspel?

Selecteer team

Sociale Media

Volg SO Soest op Facebook,
Twitter en YouTube.

Facebook Twitter YouTube

Onze vendeliers

Auto Smeeing [kopie]
Heineken [kopie]
Actiforce [kopie]
Hoogt [kopie]
Birkt Benzinestation [kopie]
Brouwer Wijnhandel [kopie]
Keistad Advocaten [kopie]
Verrips Makelaardij [kopie]
De Jong [kopie]
Eetvilla van den Brink [kopie]
Yourlease [kopie]
Van Doorn [kopie]
Rhinoz (web)tekst & advies [kopie]
MidCoat [kopie]
Optimum [kopie]
Bank ten Cate & Cie [kopie]
Wonnink [kopie]
De Staelenhoef [kopie]
Catering Centraal [kopie]
Scholten Jasmijn bloemen & planten [kopie]
Zwart Mul [kopie]
Dijkstra [kopie]
Stalenhoef [kopie]
Proef Soest [kopie]
Dierenpark Amersfoort [kopie]
Lijf & Visie [kopie]
Kantoor Expert [kopie]
Lex Verkley Banketbakkerij [kopie]
Dam [kopie]
Brouwer [kopie]
Overhees [kopie]
Voortjes [kopie]
Boshuizen Hoveniers [kopie]
Profile Smeeing [kopie]
Jager Bokdam De Visser [kopie]
Postcodestroom [kopie]
Soester Duinen Restaurant [kopie]
Smorenburg [kopie]
Hengel [kopie]
Soester Papier Discounter [kopie]
Mega Tegels [kopie]
Sportivun sportkampen [kopie]
Krijkamp Den Oude [kopie]
ING [kopie]
Verdonk Trappen [kopie]
Van Hal [kopie]
Bres [kopie]
Hufman Autorijschool [kopie]
Kostencheck [kopie]
KOK [kopie]
JeeGee Vastgoed [kopie]
Van Hengstum [kopie]
Korte Duinen Restaurant [kopie]
Smurfit Kappa [kopie]
Dijssel [kopie]
Reto internetburo [kopie]

Sportorganisatie Soest

Bosstraat 137
3766 AE Soest
035 - 601 75 29 of 035 - 601 01 10

Secretariaat
Postbus 334
3760 AH Soest
administratie@so-soest.nl
NL64 INGB 0006 5812 88