SO Soest
SO Soest
Personal Fitness Soest Samen Sterk

Personal Fitness Soest Samen Sterk

Gouden Leeuw Toernooi, geslaagde jubileumactiviteit

Gouden Leeuw Toernooi, geslaagde jubileumactiviteit

SO Soest wint bij Quick

SO Soest wint bij Quick

Eerste nederlaag voor O23-1

Eerste nederlaag voor O23-1

Geslaagde tapcursus

Geslaagde tapcursus

Wonnink 3 jaar extra bij SO Soest

Wonnink 3 jaar extra bij SO Soest

Niemand buitenspel - Geldproblemen mogen nooit probleem zijn om niet te voetballen. Hulp nodig bij contributiebetalingsproblemen: Corien Verrips telefoon: 06-52071973 e-mail corienverrips@gmail.com

De Jong Accountants en Belastingadviseurs: dynamisch advies anno 2022

Woensdag 01 december 2021

Marcel de Jong wijst naar de vloer. ,,Hieronder hebben wij een archiefruimte. Dat leek ons handig toen wij ooit dit pand verbouwden. Die ruimte hebben wij niet meer nodig. Althans, niet voor een archief. Wij werken papierloos, in de cloud. Dat is efficiënt veilig en kostenbesparend. De digitalisering is in een sneltreinvaart gegaan. In principe kunnen we alles op afstand, van bonnetje tot bankafschrift, van jaarrekeningen en aangifte. Het volledig proces, is gedigitaliseerd en goed beveiligd.“

Marcel is de directeur/eigenaar en naamgever van De Jong Accountants, een trouw vendelier van SO Soest. Samen met broer Ronald is hij al jarenlang het gezicht van het kantoor dat een kleine zestig jaar geleden door vader Dries is opgericht. ,,Ronald is meer op de achtergrond actief”, verduidelijkt Marcel. ,,Hij heeft een stapje terug gedaan. Natuurlijk maken we nog altijd gebruik van zijn ruime expertise en ervaring.”

Altijd overzicht
Een bijna papierloos kantoor. Hoe heeft het kantoor dat zo georganiseerd? ,,Als modern accountantskantoor bieden wij diverse online services waardoor je als cliënt onder andere informatie digitaal kunt aanleveren in een beveiligde omgeving. Zo kun je een aantal, al dan niet routinematige, werkzaamheden zelf kunt uitvoeren en altijd en overal online inzicht hebt in dossiers en uitgebrachte (management)rapportages.”

NOW-regelingen
Het team van het accountantskantoor, gevestigd aan de Burg. Grothestraat 35, kan in de laatste maand van 2021 terugkijken op een druk jaar. Marcel: ,,Door de corona hebben wij extra werk gekregen. Denk bijvoorbeeld aan de NOW-regelingen. Met de tijdelijke Noodmaatregel Overbrugging Werkgelegenheid (NOW) worden werkgevers die als gevolg van de coronacrisis omzetverlies lijden, financieel tegemoet gekomen in hun loonkosten. Zo kunnen zij hun medewerkers behouden en doorbetalen. Er zijn zes van die regelingen, maar de meeste bedrijven hebben pas één afrekening gehad. Dat werk is dus nog niet klaar en wie weet wat er in 2022 nog op ons afkomt.”

Het nieuwe jaar
2022, wat gaat het jaar ons brengen qua belastingwetgeving? Marcel: ,,We hebben een demissionaire regering, dus belastingplannen c.q. belangrijke wetswijzigingen zijn er voor het komende jaar nog niet gemaakt. Dat is aan het nieuwe kabinet. Wanneer er eindelijk een nieuwe ploeg op het bordes staat verwacht ik wel de nodige fiscale hervormingen. De huidige wet inkomstenbelasting is uit 2001 en daarin moet wel wat gewijzigd worden. Zoals box 3, waarin het fictieve rendement op vermogen belast wordt. Dit is niet meer houdbaar. Men betaalt over een rendement dat niet gehaald is. Daarnaast verwacht ik dat de hypotheekrenteaftrek op de helling gaat.”

Veel onzekerheid nog, maar wat wel zeker is, is de afbouw van de zelfstandigenaftrek. Een actueel item, zeker met het groeiend aantal zzp’ers op de arbeidsmarkt. Marcel: ,,De zelfstandigenaftrek wordt al vanaf 1 januari 2020 langzaam afgebouwd, totdat deze in 2028 uitkomt op € 5.000. De arbeidskorting en de algemene heffingskorting gaan de komende jaren wel omhoog. Voor zzp’ers is dat belangrijke informatie. Ook zij zijn welkom voor ons advies en onze diensten.”

De Jong Accountants en Belastingadviseurs Burgemeester Grothestraat 35 035 – 6016033. http://www.dejongaccountants.nl.

Tekst en foto: Peter Beijer


Nieuwsoverzicht

Aankondigingen

SO Soest - Renswoude Zaterdag 10 oktober 15:00 uur
Algemene Ledenvergadering Maandag 12 oktober 20:00 uur
SO Soest - sv Huizen (beker) Donderdag 15 oktober 20:15 uur
Niemand buitenspel Geldproblemen mogen nooit probleem zijn om niet te voetballen. Hulp nodig bij contributiebetalingsproblemen: Corien Verrips telefoon: 06-52071973 e-mail corienverrips@gmail.com

Hoofdsponsors

Subsponsors

Ledenshop

Programma & Uitslagen

Ga naar het programma van onze teams en de uitslagen. Winst, verlies of gelijkspel?

Selecteer team

Sociale Media

Volg SO Soest op Facebook,
en YouTube.

Facebook YouTube YouTube

Onze vendeliers

Proef Soest
WeFulfil
HD security
De Jong accountants
De eetvilla
Bike totaal
Robey
ING
Yourlease
Reto
Bres advocaten
De Staelenhoef
Biofutura
Handel schothorst
JeeGee Vastgoed
Mekenkamp Bouwbedrijf
Jager Bokdam De Visser
Zoes!
Soester Duinen Restaurant
Bouwbedrijf van den hengel
Lijf en visie
Reijerse
Topkids
Krijkamp Den Oude
Postma party verhuur
Boshuizen Hoveniers
BIN System
Brouwer systeemplafonds
PA van den Dijssel
Smurfit Kappa
Brouwer Wijnhandel-Slijterij
FR Schilderwerken
Van Ellen Slaapspecialist
Personal Fitness
Bowling Overhees
Zwart Mul
Heineken
Mega Tegels
Scholten Jasmijn bloemen & planten
RZ techniek
Smorenburg
Hagen VakantieXperts
Eemland diervoerders
De bedrijfsfiscalist
Dijkstra
Wonnink voor binnen en buiten zonwering
Orthodontie Eemland
Veleka Logistics
Auto smeeing
Hopman zeevis spakenburg
Voetbalshop
Smaak keukens

Sportorganisatie Soest

Bosstraat 137
3766 AE Soest
035 - 601 01 10

Secretariaat
Postbus 334
3760 AH Soest
administratie@sosoest.nl
NL64 INGB 0006 5812 88